5 nejdivnějších sexuálních zvyků ve zvířecí říši! Neuvěříte, co se dá taky udělat s penisem!
1. Argonaut pelagický
Tito vodní tvorové mají rozhodně ten nejdivnější způsob rozmnožování na světě. Samečci tohoto druhu jsou až pětkrát menší než samičky, a tak aby se mohli pářit, mají oddělitelný penis! Pokud plave okolo samička, argonaut vyšle svůj dlouhý penis, který se s ní poté spáří.
Sameček umírá nedlouho poté, co penis opustí jeho tělo. Naproti tomu samička se může pářit hned několikrát a nijak ji to neovlivní.
2. Ďasové
I v druhém případě se jedná o mořského živočicha. Samičky tohoto druhu jsou oproti samcům daleko lépe vybaveny pro lovení ryb. Z toho důvodu putují samečci často s nimi a živí se tím, co zbude. Často se ale stane, že sameček je na samičku tak přilepen, až nakonec začne do jejího těla zarůstat.
Samec je nakonec zcela pohlcen a zůstanou po něm pouze rozmnožovací orgány, které jsou připraveny samičku oplodnit.
3. Rypohlavec zelený
Změna pohlaví je u tohoto tvora běžná věc. Život totiž začínají jako bezpohlavní a zatímco se část promění v samičky, které jsou dlouhé až 15 centimetrů, zbytek se stane samečky, kteří jsou dlouzí jen pár milimetrů.
Žijí poté přilepeni na tělo samiček, dokud je jejich partnerky nevdechnou. Potom v nich neustále ejakulují až do své smrti.
4. Slimák kalifornský
Velké množství možností mají před sebou při setkání dva slimáci kalifornští. Jedná se totiž o hermafrodity, a tak mají oba pohlavní orgány. Mohou být tedy samečkem i samičkou zároveň a občas toho využívají tak, že se páří sami se sebou.
Pokud ale dojde k páření dvou slimáků, ten, který slouží jako sameček, by si měl dávat pozor. Penis se totiž u tohoto druhu velice často zasekne v samičce a jedinou možností je pak pohlavní orgán ukousnout.
5. Čepcol hřebenatý
Tenhle druh tuleně nafukuje svůj elastický nos tak, že vypadá jako růžový balon. To poté přitahuje samičky, jelikož je to znakem dobrého zdraví a dominantního postavení mezi ostatními samci. Pomocí nosu pak vydávají zvláštní zvuky, které se mění v závislosti na tom, zda je zvíře na souši, či pod vodou.