Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Zrádci (reality hra) Bachelor Česko 2024

5 skutečných důvodů, proč by ženy neměly brát hormonální antikoncepci!

5 skutečných důvodů, proč by ženy neměly brát hormonální antikoncepci!
Zdroj: achiv
Předchozí Další

O hormonální antikoncepci se toho napsaly už stohy. Jedni ji vyzdvihují do nebe, hájí její klady a přednosti, druzí na ni svalují téměř všechny hříchy moderního světa. Důvodů, proč antikoncepci brát nebo nebrat, je samozřejmě celá řada a každá žena by se měla rozhodnout na základě vlastního uvážení a pečlivém zohlednění všech možných rizik.

My vám nyní předkládáme 5 důvodů, které ručičku vah silně přiklánějí na stranu života bez hormonů...

1) Nejerotičtější období v měsíci je ovulace

Berete-li hormonální antikoncepci, vaše ovulace je blokována. To znamená, že se z vejcovodu neuvolní vajíčko, které by mohlo být následně oplodněno, takže se stáváte neplodnou. To je onen efekt, který vám dává svobodu v sexuálním životě. Jenže problém je v tom, že "plodné" období se netýká jen vašich vaječníků, ale celé vaší podstaty. V tomto období má žena nejvíc tvůrčích nápadů, energie a celá její bytost doslova září, což cítí především muži, kteří jsou od přírody vybaveni speciálními radary, aby přesně vycítili, kdy má žena své plodné dny. Nepřipravujte se o svoji bohyni, existují přece i jiné alternativy, jak zabránit nechtěnému početí!

2) Premenstruační syndrom dodává sílu měnit věci

Premenstruačnímu syndromu, o který nás antikoncepce také ochuzuje, se v hinduistické tradici říká "hněv bohyně Kálí". Tato bohyně bývá vyobrazována se dvěma páry rukou, přičemž v jedné drží meč, kterým nemilosrdně odsekává vše, co je již mrtvé, nepotřebné, zastaralé, aby vytvořila prostor něčemu novému. A právě tato tvořivá síla přichází k ženám několik dní před jejich periodou. V tomto období se nebojíme jít do konfliktu a jasně říct, co si myslíme a s čím nesouhlasíme. Muži z nás sice tehdy možná mají oprávněně trochu strach, ale období před menstruací dokáže skvěle vyčistit vzduch a vyrovnat napětí ve vztahu.

3) Menstruace jako očista těla i duše

Ženy, které užívají antikoncepci 21 dní a poté na 7 dní vysadí, sice krvácejí, ale nejedná se o menstruaci. Jedná se o takzvanou pseudomenstruaci, ke které dochází v důsledku poklesu hormonální hladiny a která je tedy pro ženské tělo naprosto neužitečná. Při skutečné menstruaci se spolu s neoplodněným vajíčkem uvolní z dělohy vše nepotřebné. Fakt, že se žena cítí v období menstruace unavená a nesvá, je zcela přirozený. Tělo totiž pracuje na tom, aby se očistilo jak na fyzické, tak na mentální úrovni. Spolu s krví odchází z našeho těla také hněv a všechny špatné emoce.

4) Obrovská zdravotní rizika

Kromě výše zmíněných bodů, o které nás hormonální antikoncepce ochuzuje, přináší tento druh léčiva také nemalá zdravotní rizika. Mezi nejznámější patří trombózy a embólie, ale také karcinomy prsou.

5) Neplodnost

Pokud se pilulky předepíší mladé dívce, která ještě nemá ustálený měsíční cyklus, hrozí jí později neplodnost. Jak říká gynekoložka Helena Máslová, dívky, které v patnácti letech dostaly antikoncepci, vysadily ji v osmadvaceti, se ve třiceti léčí na neplodnost a o dva roky později jdou na umělé oplodnění. Aby totiž menstruační cyklus dozrál, potřebuje čas.

Hvězda Zlatovlásky drsně zkritizovala Českou televizi. Nebýt starých pohádek, nemají co vysílat, tvrdí Štěpánek

Související články

Další články

Nejnovější kauzy