Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Zrádci (reality hra) Bachelor Česko 2024

6 věcí, co určitě musíte vědět o filmu Pád Třetí říše, který uvidíte dneska v televizi!

6 věcí, co určitě musíte vědět o filmu Pád Třetí říše, který uvidíte dneska v televizi!
Zdroj: archiv distributora

Traudl Junge byla sekretářka Adolfa Hitlera, která napsala o jeho posledních momentech, kdy se ukrýval v bunkru pod Berlínem, zatímco Rudá armáda město obkličovala, knihu. Právě z této knihy vychází snímek Pád Třetí říše popisující poslední momenty známého německého diktátora a vojevůdce.

1. Ze slavné scény z filmu vznikl nekonečný internetový hit

Ze scény, kdy se Hitler rozčiluje nad mapičkami z postupu Spojenců a neschopnosti německé armády, vznikl starý dobrý internetový hit. Do scény se přidávají titulky s různým významem. Například zde se můžete podívat na roztomilou reakci Hitlera na to, že byl prezidentem zvolen Miloš Zeman. Moc lidí neumí německy, a proto to tak dobře neustále funguje!

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=Z7ZeRm_EE1M}}

2. Bruno Ganz, hrající Hitlera, je vlastně docela milý dědeček

Po zhlédnutí filmu byste to do něj opravdu ani trošku neřekli, protože jsou momenty, kdy se do role Adolfa Hitlera opravdu pořádně ponořil a vypadá mnohdy hodně děsivě, ale ve skutečnosti je to velmi milý muž. Takový ten typ hodného dědečka, co vám dá padesátikorunu, abyste si koupili něco hezkého, i když za padesátikorunu si dneska nekoupíte absolutně nic.

3. Hitlerův osobní strážce přežil déle než herec, který ho hrál

Adolf Hitler měl samozřejmě osobní strážce, jak se dá předpokládat. Přece jen ho chtěl neustále někdo zabít, a i když nechtěl, Adolf Hitler si to paranoidně myslel. Jeho posledním osobním strážcem byl Rochus Mish, který zemřel až v září minulého roku ve svých 96 letech. Zajímavé je, že vlastně skutečný osobní strážce Adolfa Hitlera žil déle než herec, který ho ztvárnil v tomto filmu. Německý herec Heinrich Schmieder zemřel v roce 2010.

4. Režisér, který se po tomto filmu proslavil, začínal u Komisaře Rexe

Znáte tu stupidní německou detektivku Komisař Rex, kde je vlčák schopnější než skuteční detektivové, kteří by měli odhalovat zločince? Právě na tomto seriálu začínal režisér Pádu Třetí říše Oliver Hirschbiegel. Po tomto snímku, nominovaném i na Oscara, se ale proslavil a přesídlil do Hollywoodu, kde natočil například film o princezně Dianě s Naomi Watts. Nedá se ovšem říct, že by se mu v Hollywoodu nějak zvlášť dařilo, jeho filmy mívají velmi špatná hodnocení.

5. Natáčelo se v ruském Petrohradě, protože se zastavil v čase

Filmaři potřebovali pro natáčení filmu najít město, které bude připomínat Berlín na konci války. V Berlíně natáčet nemohli, protože po bombardování se stal velmi moderním městem a i kdyby našli dobové budovy, museli by pomocí spousty digitálních triků odstraňovat všudypřítomné reklamy a moderní prvky. Místo toho natáčeli v ruském Petrohradě, protože vypadá tak trochu jako Berlín a moc reklam tam není. Inu, moderní Rusko. Něco jako Německo za druhé světové...

6. Bruno Ganz, představitel Hitlera, málem hrál Oscara Schindlera ve Spielbergově filmu

Když Steven Spielberg hledal obsazení do svého chystaného snímku Schindlerův seznam, uvažoval nad několika známými jmény jako Kevin Costner nebo Mel Gibson (což by bylo legrační, když je to známý antisemita). Nakonec se ale rozhodl do role obsadit méně známého herce. Jak určitě víte, roli muže, který během 2. světové války v Německu zachránil životy spousty Židů, nakonec hrál Liam Neeson v počátcích své kariéry, ale hodně se uvažovalo také právě o švýcarském herci Brunovi Ganzovi. Když tedy nemohl nakonec zachraňovat Židy, tak je holt později v kariéře nechal zabíjet jako Adolf…

Hvězda Zlatovlásky drsně zkritizovala Českou televizi. Nebýt starých pohádek, nemají co vysílat, tvrdí Štěpánek

Související články

Další články

Nejnovější kauzy