6 zásadních věcí, které jste netušili o filmu Requiem pro panenku
1. Snímek byl natočený podle povídky Josefa Klímy, která vyšla v knize Brutalita a byla inspirována skutečnými událostmi z roku 1984.
2. I když se Aňa Geislerová ve filmu jmenuje Marika, ve skutečnosti se její postava jmenovala Eva Kováčová a byla romské národnosti. Eva měla krutý život. Dnes s ní už mluvit ale nemůžete. Rozhodla se pro změnu pohlaví a vystupovala pak jako René Lizna. Svůj život René ukončil v roce 2014 skokem pod vlak. Ještě jako Eva mluvila o tom, že ji ve filmu hraje Aňa. Prý je to diskriminace, když její postavu hraje bílá holka.
3. Filip Renč chtěl, aby všechny scény byly co nejvíce reálné, takže při natáčení akce s požárem nechal skutečně zablokovat dveře, aby se nikdo nedostal ven. Naštěstí všemu přihlíželi hasiči.
4. Johanka Báry Hrzánové je také založena na skutečné postavě. Jenže tahle dívka ve skutečnosti neuhořela. Při nešťastném pádu ze schodů si zlomila vaz. Sama Hrzánová měla během natáčení závěrečné scény také namále - hořící trám spadl 5 centimetrů vedle její nohy.
5. Na místě, kde stál ústav, dnes není po nějaké stavbě ani památky. Jedinou připomínkou tragédie, při které uhořelo 26 chovanek, je památník z roku 2012.
6. Aňa Geislerová neměla roli rozhodně jistou. Přišla sice na casting, ale pouze jako doprovod! Jenže když ji Filip Renč náhodou uviděl, tak měl jasno, že právě našel představitelku Mariky.