8 šokujících informací o Taharrush Gamea, sexuálně motivovaných útocích mladých Arabů!
Sexuálně motivovaná přepadávání žen na veřejných prostranstvích nejsou v arabském světě vnímána jako trestný čin, ale spíš jako místní folklór, kterého se obvykle účastní všichni muži, kteří se zrovna namanou.
Tohle je 8 informací, které byste měli znát!
1. Fakt, že se nejedná o trestný čin, pramení nejspíš i z toho, že v arabských zemích bývá v případě sexuálních deliktů trestán nikoli pachatel, ale oběť.
2. Pohled na ženu v podřízeném postavení je mladým Arabům vštěpován od raného dětství. Takže proč by si s ní nepohráli, když se namane?
3. Pachateli sexuálního násilí na ženách bývají nejčastěji mladí, finančně nezajištění muži, kteří si nemohou dovolit uzavřít manželství pro vysoké náklady, které jsou s tím spojené. Ženatí muži už tyhle zvrhlé hry nemají zapotřebí.
4. Je vcelku logické, že masy mladých migrantů z arabského světa si do Evropy přinesly své názory a zvyky, na které jsou zvyklí. Jestliže jsme tedy byli o silvestrovské noci v Německu a jiných evropských státech svědky odporných činů, které považujeme za zločinné a nepřijatelné, pak pro mladé muže ze Středního východu jde o běžné uspokojování sexuálních potřeb.
5. Taharrush gamea znamená v překladu "hromadné obtěžování" a v praxi znamená jednoduše to, že si skupina mladíků o cca 20-50 lidech vyhlédne oběť, následně ji obstoupí a vytvoří kolem ní kruh bránící jí v útěku a znemožňující přijít jí na pomoc.
6. Pokud si myslíte, že se jedná o nesmysl, zadejte si do Google vyhledávače tenhle znak: حرش جماعي
Otevře se vám hodně ošklivý svět...
7. V Koránu je totiž psáno: Žena není schopna samostatného života bez pomoci člověka. Muži mají přednost nad ženami proto, že jim Alláh dal převahu nad nimi. Žena je podstatou prázdná a bezduchá. Chápete?
8. Arabský termín pochází pravděpodobně z Egypta, kde byl používán pro označení „lehčího“ sexuálního zneužívání či znásilnění. Nedávná studie naznačuje, že bylo toto obtěžování praktikováno už během revoluce v roce 2011, při které byl svržen tehdejší prezident Husní Mubarak.