Adolf Hitler má výročí: Tohle jsou ženy, které se objevily po jeho boku
Adolf Hitler se s velkou pravděpodobností narodil ze sňatku dvou příbuzných, a to 20. dubna 1889. Jeho otec Alois Hitler, vlastním jménem Schicklgruber, byl nemanželským dítětem. Podle některých teorií byla jeho manželka, Klára Pölzelová, jeho sestřenicí z druhého kolene, nebo dokonce přímou neteří.
Svého otce Adolf nenáviděl. Tyranský Alois, který měl slabost pro alkohol, totiž jeho i matku surově bil a Führer tak měl po zbytek života k alkoholu odpor. Když Alois zemřel, mladý Adolf si oddychl.
Matku nacistický vůdce bezmezně miloval. Ta jej podporovala jak psychicky, tak finančně a měla pochopení i pro jeho umělecké sklony. Když v roce 1907 zemřela na rakovinu prsu, Hitler se s tím nedokázal smířit.
Geli Raubal
Další ženou, která se zapsala do jeho života, byla jeho nevlastní neteř Geli Raubal. S o devatenáct let mladší dívkou ho prý pojil zvláštní vztah. Geli byla dcerou jeho nevlastní sestry Angely, která se v roce 1925 stala jeho hospodyní. Geli tedy pobývala ve společnosti strýčka Alfa, jak ho oslovovala, dost často. Navzájem pro sebe měli slabost. Hitler ji brával do společnosti a údajně se měl svěřit svému fotografovi Heinrichu Hoffmannovi, že by si ji chtěl vzít.
Postupem času ale začalo Geli vadit, že se k ní strýc chová majetnicky a nepřeje si, aby se stýkala s jinými muži. Pokusila se o vymanění z jeho vlivu – chtěla opustit jeho byt a přestěhovat se z Mnichova do Vídně, ale Hitler jí to zakázal. V roce 1931 byla Geli ve dvaatřiceti letech nalezena v mnichovském bytě mrtvá. Měla prostřelenou plíci. Oficiální verze hovořila o sebevraždě, ale nenašel se žádný dopis na rozloučenou. Existují proto spekulace, že ji zabil sám Hitler.
Eva Braun
Další ženou, která se dostala Führerovi pod kůži, byla Eva Braunová. S Hitlerem ji seznámil fotograf Hoffmann, když Eva pracovala jako asistentka ve fotografickém ateliéru. Od té doby se s Hitlerem začala stýkat, ale na veřejnosti se spolu neukazovali – vůdce se bál, aby neztratil své voličky.
Braunová ale trpěla Hitlerovou vytížeností a několikrát se pokusila o sebevraždu. Údajně byla také psychicky labilní a bez Hitlera trpěla. 29. dubna 1945 se jí povedlo to, po čem toužila – stala se manželkou Adolfa Hitlera. Den poté společně s ním spáchala sebevraždu.
Magda Goebbels
I žena ministra propagandy Josepha Goebbelse měla na Hitlera značný vliv. Vůdce ji dával všem za příklad jako typ správné árijské ženy, ona zase na jeho počest pojmenovala všech svých sedm dětí jmény, která začínala písmenem H. Objevily se i spekulace, že Hitlerův vztah s Magdou nebyl jen přátelský, a že některé z Goebbelsových dětí mohlo být i Hitlerovo.
Unity Mitford
Kvůli půvabné britské nacistce, kterou Hitler nesmírně obdivoval, se chtěla Eva Braunová zabít. Unity Adolfa obdivovala a odjela kvůli němu studovat do Německa. Se svým idolem se několikrát setkala a byla jím okouzlena. Poté, co Německo na vůdcův rozkaz porazilo Francii a zaútočilo i na Anglii, pokusila se o sebevraždu. Měla však „štěstí“ a ač částečně ochrnutá, přežila. Hitler ji navštívil v nemocnici a zaplatil převoz na rekonvalescenci do neutrálního Švýcarska. V roce 1948 podlehla meningitidě. Až do své smrti zůstala věrná fašistické ideologii.
Maria Reiter
Hitlerovou velkou láskou byla také Maria Reiter. Tu vůdce potkal v roce 1926, když jí bylo pouhých šestnáct let. „Hitler ji velmi intenzivně miloval,“ uvedl vůdcův řidič. Hitler ale na mladou árijku neměl moc času a ona se už rok po setkání s ním pokusila o sebevraždu oběšením. Přežila a později se, už jako vdaná paní, s Hitlerem ještě několikrát setkala.