Alergie jsou letos mimořádně silné: 8 tipů, jak se potížím vyhnout
Pylová sezóna přišla do Česka o několik týdnů dřív a alergici trpí už od konce února. Pomalu odeznívají pyly břízy, o slovo se ale začíná hlásit rozkvétající řepka
Co se kromě návštěvy lékaře dá dělat, aby jste s alergií měli co nejmenší starosti?
1. Okrajům lesa se vyhýbejte obloukem, bývá v nich největší koncentrace pylu. Pokud však tohle "pásmo" překonáte, může to být prospěšné. Uvnitř lesa je totiž pylu naprosté minimum.
2. Nic nezkazíte pravidelným sledováním hlášení o průběhu pylové sezóny. Málokdo je alergický na úplně všechny pyly, alergie se vám tudíž může v určitých časových rozmezích zlepšovat a zhoršovat.
3. Během slunečných a větrných dnů se snažte opouštět domov co nejméně. Množství pylů v ovzduší dosahuje maxima v poledne, naopak ráno jich je nejméně.
4. Kromě "útrob" lesa jsou nejvhodnějšími místy pro vycházku okolí vodních ploch s kamenitými či písečnými břehy. A přinejlepším během deště
5. V autě nevětrejte oknem, raději použijte klimatizaci, aby se vám dovnitř vozu nedostalo ještě větší množství pylů.
6. Jestliže to pro vás není problém, v nejkritičtějším období odcestujte. Ulevit se vám může u moře, kde je pylová sezóna posunutá o několik týdnů dopředu, na horách zase začíná o několik týdnů později.
7. Doma a v práci pomohou speciální čističky vzduchu, které prostředí zbaví pylů.
8. Jestliže čističku vzduchu nemáte, pokuste se během dne i noci co nejméně větrat.