Andrej Babiš promluvil o kompenzaci při zavření provozů: Slibuje sto procent
"Pokud se vláda rozhodne uzavřít nějaké provozy, budeme samozřejmě stoprocentně kompenzovat těmto sektorům jejich náklady," řekl Andrej Babiš. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka se na scénářích podpory pracovalo celý víkend. Předpokládá, že po zasedání kabinetu budou představeny. Ocenil konstruktivní jednání se všemi partnery, asociacemi, svazy či ministerstvem financí.
Havlíček v neděli o kompenzacích například jednal s prezidentem Asociace hotelů a restaurací Václavem Stárkem, prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomášem Prouzou, přítomen byl za Asociaci malých a středních podniků a živnostníků Luboš Kastner. Jednání se účastnila také ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, pod jejíž resort spadají například ubytovací služby. "Průběžně jsem v kontaktu také s panem (Vladimírem) Dlouhým z Hospodářské komory," řekl v neděli Havlíček.
Vláda bude v pondělí rozhodovat o změně stupně rizika z dosavadního třetího stupně, kdy většina podnikatelských činností funguje, na přísnější čtvrtý stupeň. Zatím není jasné, odkdy bude změna platit. Podle současné tabulky PES by až na výjimky platil zákaz maloobchodního prodeje či služeb.
Havlíček bude navrhovat, aby obchody bez ohledu na sortiment či umístění, na ulici nebo v obchodních centrech, mohly být dále v provozu, stejně jako služby. Otevřené by je navzdory tabulce PES chtěl nechat i v neděli. Provoz v neděli podporuje podle vyjádření pro Českou televizi i Babiš. Havlíček ale nechtěl předjímat konečné rozhodnutí.
Sabina z Bacheloru o bolesti: Přítel ji podváděl, přesto se ho nechtěla pustit
Související články
![Velká úleva: Od čtvrtka budeme ve třetím stupni, otevřou se obchody, kadeřnictví i hospody](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/e8d0493-261717-restaurant-690975-1920_16_9_2-740x416.jpg)
Velká úleva: Od čtvrtka budeme ve třetím stupni, otevřou se obchody, kadeřnictví i hospody
![Je to plichta: Pade na pade, vláda se není schopna shodnout, co otevřou a co ne](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/ba861a6-292340-pes-oranz_16_9_0-740x416.png)
Je to plichta: Pade na pade, vláda se není schopna shodnout, co otevřou a co ne
![Kadeřnictví budou ještě minimálně měsíc zavřená.](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/cd404d3-264352-profimedia-0295617959_16_9_0-740x416.jpg)
Kdy se otevřou kadeřnictví a obchody: Karel Havlíček promluvil o tom, jak to bude vypadat
![Havlíček chce otevřít před Vánoci všechny obchody a restaurace najednou: Má to ale háček](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/a658946-289532-profimedia-0560650926_16_9_0-740x416.jpg)
Havlíček chce otevřít před Vánoci všechny obchody a restaurace najednou: Má to ale háček
![Vláda představila první kroky uvolňující speciální opatření: Na kole bez roušky a otevíračka hobby marketů](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/833809a-260664-profimedia-0509222710_16_9_0-740x416.jpg)