válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Festival ve Varech 2024

Nechutná reakce legendárního Cristiana Ronalda. Po rozhodujícím gólu Portugalců se vysmál českému hrdinovi

Euro 2024: Jindřich Staněk několikrát podržel český tým při utkání s Portugalskem. Ronaldo se mu po gólu vysmál do tváře
Zdroj: Profimedia/Koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
fotbal

Hrdinou českého týmu během zápasu s Portugalskem na fotbalovém Euru byl brankář nároďáku Jindřich Staněk. Ten po celou dobu odrážel gólové šance Portugalců, přičemž ho nedokázal prostřelit ani hvězdný Cristiano Ronaldo. Nakonec však byli Portugalci úspěšnější a zvítězili v poměru 2:1. Po vítězné portugalské brance se navíc Ronaldo Staňkovi vysmál. „Je to velká frustrace, ještě tam byla jedna situace, kde si myslím, že mohli na nás pískat faul. Je to velká škoda, že jsme se v závěru trochu víc nestáhli, neukopali to...“ uvedl Staněk pro iDnes.cz.

Úvodní zápas českého týmu na fotbalovém Euru proti Portugalsku skončil pro Česko porážkou 1:2. Ta mohla být ještě větší, nebýt brankáře Jindřicha Staňka. Ten nejen během první půle odrážel veškeré gólové šance Portugalců včetně hvězdného Cristiana Ronalda, kterému se nepovedlo vstřelit mu gól.

Staněk zamkl svatyni až do chvíle, než obdržel smolný vlastní gól po jím vyražené střele, kterou však měl podle expertů chytit. I tak ale držel po 90 minut šance na bodový zisk za remízu. Jenže sen se rozplynul ve druhé minutě nastavení, kdy českého gólmana prostřelil Francisco Conceicao. Nakonec to byl ale právě Ronaldo, který se Staňkovi po vítězné brance na 2:1 škodolibě posmíval, čehož si všimly i kamery. Kromě Staňka se Ronaldo posmíval i střídajícímu záložníkovi Ševčíkovi.

Jindřich Staněk: Ronaldo je legenda

Je však otázkou, jestli to čeští hráči vůbec zaznamenali. Ti řešili hlavně zklamání z výsledku zápasu, ve kterém zhruba sedm minut dokonce vedli.

„Je to velká frustrace, ještě tam byla jedna situace, kde si myslím, že mohli na nás pískat faul. Je to velká škoda, že jsme se v závěru trochu víc nestáhli, neukopali to...“ svěřil se po zápase Staněk serveru iDnes.cz.

Ten se vyjádřil i k hlavní hvězdě zápasu, již zmíněnému Ronaldovi. "Vždycky je to dobré, když chytíte první velkou šanci v zápase. Ale jasně, od toho tam v té bráně jsem. Samozřejmě on je obrovská legenda. Na druhou stranu vás to nesmí pohltit. Musíte chytat tak, jak jste normálně zvyklí. Ovšem, je to jeden z nejlepších fotbalistů, co kdy hrál, takže je to hezké, ale ten výsledek to nepřineslo. Já se s tím fakt chlácholit nebudu," dodal Staněk s pokorou.

Monika Binias šije do dcer: Závislačka Charlotte její pomoc odmítla. Marně čeká na omluvu Ornelly