Trendy
Výměna manželek 2024 Povodně 2024 Oktagon 61 Love Island 2024

Bruce Willis se objevil po dlouhé době na veřejnosti: Hvězda Smrtonosné pasti statečně vzdoruje ničivé nemoci

Hollywoodský herec Bruce Willis trpí frontotemporální demencí.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
Zdravotní stav

Bruce Willis (69) se zcela stáhl z veřejného života poté, co oznámil konec své herecké kariéry v důsledku onemocnění neléčitelnou frontotemporální demencí. Nyní se po dlouhé době hollywoodská hvězda objevila na veřejnosti. Paparazzi fotografové zachytili Bruce v autě s kšiltovkou a lehkým úsměvem. O zdravotním stavu herce se pro web People rozpovídala jeho dcera Tallulah Willis (30).

Hollywoodská hvězda známá z trháků Smrtonosná past, Pulp Fiction nebo Šestý smysl se na veřejnosti již téměř neobjevuje. Bruce Willis trpí neléčitelnou frontotemporální demencí, kvůli níž se odřízl od světa. Tentokrát byl však zachycen paparazzi fotografy v autě, kdy na sobě měl kšiltovku, polo triko a také lehký úsměv. Se svými bodyguardy si vyjel na projížďku po Studio City v Los Angeles.

O zdravotním stavu Bruce Willise se rozpovídala jeho třicetiletá dcera Tallulah. Svého milovaného otce se snaží navštěvovat tak často, jak jen to jde. „Je pro mě důležité, abych za ním šla s otevřenou myslí a abych věděla, že jsem pevná a silná. Snažím se být hlavně přítomná, když jsem s ním,“ prozradila pro web People.

Zhoršený zdravotní stav

V březnu 2022 Bruceova rodina oznámila, že herec ze zdravotních důvodů ukončuje svou hereckou kariéru, jelikož má afázii. Ta se vyskytuje v různých podobách podle toho, jaká část mozku byla poškozena. Její projevy jsou různé, od lehkých poruch vybavování slov až po úplnou ztrátu řeči a celkového porozumění. Zatím není známé, jakou fází trpí Bruce Willis.

V únoru 2023 rodina oznámila, že Bruce trpí frontotemporální demencí. Tato nemoc je podle webu Alzheimer druhým nejčastějším degenerativním onemocněním mozku a ve srovnání s Alzheimerovou chorobou přichází v relativně nízkém věku. „Nemoc přichází velice nenápadně a často zpočátku nepozorovaně v podobě plíživých změn v chování a charakteru člověka, v jeho náladách či způsobu uvažování,“ stojí na webu. Pacienti s touto chorobou si často stěžují na zapomínání nebo na deprese a náhlé změny nálad. Jsou si vědomi změn, které u nich probíhají, ale místo znepokojení jsou lhostejní a necítí potřebu to nijak řešit. S postupem nemoci se stávají lehkomyslnější a nezajímají je problémy denního života.

František Janeček o vztahu s Jiřinou Bohdalovou: Skladatel prozradil, proč se nikdy nevzali

Související články

Další články

Nejnovější kauzy