Brutální týrání zvířat: V kotcích tlela mrtvá těla psů, téměř třicet vlčáků bylo na pokraji smrti
Tohle členové spolku pro ochranu psů rozhodně nečekali. Minulý týden totiž dostali informaci, že jistá žena byla odvezena do nemocnice kvůli nákaze koronavirem. Ta měla mít na svém pozemku údajně 10 psů. Ochranáři tak ve středu 6. ledna vyrazili na místo s představou, že psy jenom nakrmí a zase pojedou domů. To, co je ale na místě čekalo, předčilo všechny jejich noční můry.
Z deseti psů se vyklubalo téměř třicet. Nebohá zvířata žila zavřená v kotcích v naprosto otřesných podmínkách. "Nepředstavitelná hrůza, nic strašnějšího jsme v životě neviděli. Psi byli pozavíraní všude, kde se daly zavřít dveře. Uklízeno tam nebylo minimálně dva roky," uvedla pro Krimi-Plzeň jedna z účastnic záchranné akce. Psi se podle ní doslova brodili v půlmetrových vrstvách vlastních výkalů. Všichni do jednoho byli extrémně podvyživení, navíc většina měla na těle řadu otevřených hnisajících ran.
Těla v areálu tlela několik dní
Několika psům se podařilo prchnout z kotců na dvůr. Jedné feně se to ale nepodařilo, když se oběsila v průrvě mezi klecí a střechou. Její tělo zůstalo netknuté na místě několik dní. Nikdo se ji ani neobtěžoval sundat. Podle všeho ale nebyla jediným mrtvým psem. V areálu budovy otřesení ochránci našli hned několik tlejících psích těl.
Vlčáci, kteří byli naživu, rozhodně nebyli o nic šťastnější. Na těle měli řadu otevřených a hnisajících ran. Ukousané uši či ocasy nebyly výjimkou. Jedna fenka, kterou ochránci nalezli v kotci, nebyla dokonce schopna se zvednout z hromady vlastních výkalů, zatímco ji z otevřených ran vytékal hnis. Jiný pes měl zase ukousnutý a extrémně zanícený ocas, kdy mu doslova začínala zaživa uhnívat zadní část těla.
Fenka je kritickém stavu
Ochránci neváhali a okamžitě zavolali policii. S její pomocí převezli týraná zvířata k veterinářům. Některým psům to už ale nebylo nic platné. Vlčák s ukousnutým ocasem zemřel na veterinárním stole. Fenku Zairu zase museli v kritickém stavu odvést až na veterinární kliniku v Praze, kde se jí dostává specializované péče.
"Neváží ani 20 kilo, je kachektická s extrémní podvýživou, na sobě nemá ani gram tuku či svalové hmoty, neschopna se postavit, pouze ležela na boku a umírala. Na kyčelních hrbolech má rozsáhlé proleženiny, na zádech v místě páteře další velkou zanícenou ránu. Po končetinách a těle několik dalších tržných ran a zranění," popsala pro plzeňský portál jedna z ochránkyň.
Zbytek psů, kteří na tom nebyli tak špatné, ochránci rozvezli do záchranných spolků, jako jsou Dočasky DeDe , Psí útulek Dobříš a Home4Pets. Odporným týráním se nyní zabývá plzeňská policie. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů týrání zvířat a zanedbání péče o zvíře z nedbalosti, podezřelou je žena narozená v roce 1956. Na místě byla provedena domovní prohlídka a v současné chvíli prověřujeme veškeré okolnosti případu. K případu byly vyžádány i znalecké posudky," uvedla pro Krimi-Plzeň tisková mluvčí policie.
Ve fotogalerii jsou drastické záběry které mohou být příliš pro slabší povahy.