Češi, složíte se na Andreje ze svých platů? Česko by mohlo kvůli Agrofertu vracet EU až půl miliardy

Zdroj: Profimedia.cz
Česko by mohlo kvůli Agrofertu vracet EU zhruba 450 milionů korun. Vyplývá to z návrhu auditní zprávy Evropské komise, kterou zveřejnila některá média. Podle jistého dokumentu je Andrej Babiš (64) ve střetu zájmů, ten to samozřejmě už v pátek odmítl.
Ze sedmdesátistránkového dokumentu, který zveřejnily Hospodářské noviny a Aktuálně.cz, Seznam.cz, Info.cz a další vyplývá, že Andrej Babiš (64) je ve střetu zájmů a dál má na firmu vliv a současně má jako premiér vliv i na použití unijních peněz.
Babiš se hned v pátek proti dokumentu ohradil se slovy, že žádné zákony neporušuje a Česko Bruselu nic vracet nebude. Dokument popisuje jednotlivé dotační případy a chyby v nich. Českým úřadům následně vytýká, že nedokázaly zajistit účinnou kontrolu.
Opozice poté žádala, aby stát vyplacené dotace po Agrofertu vymáhal a o celé věci chce v úterý v dolní komoře jednat.
Související články

Český kajakář zemřel při sjíždění rozbouřené řeky na Korsice: Selhalo mu srdce

Tragédie na dovolené: Česká turistka zemřela po pádu z Velké čínské zdi

Dohra kauzy Čapí hnízdo: Europoslanci zbavili Janu Nagyovou imunity

Peprné přiznání Andreje Babiše. Expremiér promluvil o délce svého přirození
