Češi tolerují nacismus! Pokud pracuje, nechme ji být, vzkazují prodavačce z Penny
Ano, je faktem, že žijeme ve svobodném státě a že si každý může dělat, co chce. Ale propagace nacistické ideologie se neschová ani mezi banány Jeden z našich čtenářů nám poskytl fotku, na níž je zachycena prodavačka v Penny marketu s vytetovanou severskou runou Odal. Tuto runu severské národy používaly, jako my používáme písmeno v abecedě, což by až tak nevadilo. Upozorňovali jsme na to, že právě tato runa byla v historii používána jako symbol nacistů.
Runa byla poprvé použita 7. divizí SS s označením Prinz Eugen Jednalo se o balkánské horaly, kteří dobrovolně operovali pod rouškou hákového kříže ve svobodném státě Chorvatsko. Dále tuto runu používala skupina neonacistů Wiking-Jugend. Již v názvu můžete nalézt odkaz na severskou mytologii. Je tedy naprosto nemístné obhajovat význam runy samotné, protože nacisté si dějiny vykládali po svém.
Runa se ve spojení s nacisty objevila ještě na několika místech(rune. Modifikovanou verzi této runy používala také 23. divize SS v Nizozemsku. V Africe ji používala krajně pravicová strana Bílého osvobozeneckého hnutí. V roce 2016 vedení Socialistického hnutí v USA zaměnilo klasickou svastiku právě runou Odal. Umístili ji na své uniformy a snažili se prosadit v hlavním politickém proudu.
To, že runa Odal je náznakem ideologického smýšlení prodavačky z Penny, je téměř jasné. I přesto ji čeští občané hájí. Stačí, že nesedí na zadku, pracuje, nepobírá sociální dávky. "To, jak se projevuje a co má vytetováno, je čistě její věc a nám do toho nic není." Pokoušeli jsme se kontaktovat jednatele společnosti Penny market, ale opakovaně se nám nedařilo se s ním spojit. Jejich vyjádření bude doplněno, pokud nějaké bude.
Otázkou však stále zůstává, od kdy jsme se stali státem, který toleruje nacismus?