Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Zrádci (reality hra) Bachelor Česko 2024

Česká televize klesla na totální dno! Pod vedením Nory Fridrichové udělali neskutečný podraz před kamerou!

Česká televize klesla na totální dno! Pod vedením Nory Fridrichové udělali neskutečný podraz před kamerou!
Zdroj: youtube.com
Předchozí Další
Práce novinářů z České televize je často kritizována neprávem. Ale nyní se na tvůrce pořadu 168 hodin valí kritika, která je zcela na místě. Tohle nemá s novinářskou etikou nic společného. To je absolutní dno, které tady nepředvádí ani ta nejhorší žumpa.

Českou televizi si jako jedno z veřejnoprávních médií my všichni jako koncesionáři platíme, aby zajišťovala pokud možno objektivní a novinářsky precizně zpracované zpravodajství. O objektivitě můžeme diskutovat, ale po zhlédnutí nedělního pořadu 168 hodin musíme neoddiskutovatelně konstatovat, že s novinářskou etikou nemá činnost reportérů ČT místy nic společného

Přesvědčit se můžete na vlastní oči ZDE

Veřejnoprávní média jsou tu mimo jiné od toho, aby v kontrastu s médii komerčními nabízela vyvážené, objektivní a nezaujaté zpravodajství. Zatímco komerční média jsou často ovlivňována názory majitelů, sponzorů a inzerentů, veřejnoprávní médium by mělo být ostrovem novinářské nezávislosti a profesionality v neklidných vodách žurnalistiky a publicistiky. Už jen proto, že jej neplatí žádní více či méně podivní sponzoři, ale na jejich činnost povinně přispívají všichni občané dané země v podobě koncesionářských poplatků.

V Česku máme veřejnoprávní státem vlastněná a provozovaná média dvě. Český rozhlas a Českou televizi. Bohužel i tato dvě média ukazují, jak často idylicky fungující princip napsaný na papíře mnohdy naráží na realitu a výsledek není zdaleka tak ideální, jak by se očekávalo. V uplynulých měsících byla zpochybňována objektivita veřejnoprávních médií, konkrétně začali jejich kritici poukazovat na to, že ve zpravodajských i dokumentárních reportážích je upřednostňován jeden názorový proud. Asi nejvíce viditelné to bylo v případě zpravodajského pokrytí volby amerického prezidenta, kde moderátoři i hosté nepokrytě fandili Hillary Clinton a po překvapivé výhře Donalda Trumpa ho okamžitě začali hodnotit jako tragickou volbu.

O objektivitě veřejnoprávní České televize můžeme spekulovat. Záleží totiž hlavně na úhlu pohledu a pochopitelně když v televizi často zaznívají názory podobné našim vlastním, tak nemáme důvod si stěžovat a naopak. Co se profesionality práce reportérů ČT týče, v nedělním vysílání pořadu 168 hodin sami poskytli jednoznačný důkaz toho, že novinářská etika jim je cizí a na prvním místě mají honbu za senzací. A to je bezesporu něčím, k čemu by ve veřejnoprávním médiu nemělo za žádnou cenu docházet. Reportéři pořadu 168 hodin natáčeli ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou. Tématem rozhovoru byla skutečnost, že Marksová, ač je jednou z místopředsedkyň ČSSD, nebyla pozvána na jednání stranických špiček o odvolání Bohuslava Sobotky. Marksová zcela jasně říká, že na kameru nic neřekne a odmítá se na toto téma vyjádřit. Později ale sejme vážnou masku a v odlehčeném tónu se směrem k redaktorovi rozpovídá. Kamera ale běží dál a záznam byl odvysílán tak, jak byl pořízen.

Pak už vidíme vysmátou moderátorku Noru Fridrichovou, která se chlubí tím, jak se jim povedlo ministryni nachytat na švestkách. Jak odvysílali něco, s čím ona nesouhlasila. Jenže toto není nachytání na švestkách. To je odporný podvod.

Redaktor byl několikrát upozorněn, že toto je vyjádření tzv. off record neboli mimo záznam. A Česká televize udělala na ministryni podraz, když záznam stejně divákům odvysílá.

Takto nechutného jednání se nedopouští ani věčně kritizovaní bulvární novináři. Když jim dotazovaný řekne, že toto je mimo záznam a nechtějí, aby to bylo zveřejněno, tak to dodrží. V sázce je novinářská čest, etika i obyčejná lidská slušnost.

Ministryně Marksová byla obelhána, když měla veškeré právo domnívat se, že její slova nejsou nahrávána a nebudou ani odvysílána. Výjimečně se jak její příznivci, tak odpůrci shodují na to, že toto byl vůči Marksové podraz. Komu můžeme v Česku věřit, když už nejde věřit ani redaktorům veřejnoprávního média?

CELÝ ČLÁNEK O SELHÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE SI MŮŽETE DOČÍST ZDE

Související články

Další články

Nejnovější kauzy