Trendy
válka na Ukrajině Bachelor Česko 2024 Survivor 2025 výbuch v Mostě

Chcete prožít apokalypsu v klidu a pohodlí? I podzemní kryt může být luxusní!

Vzhůru do podzemí aneb jak se žije v luxusním protileteckém krytu.
Zdroj: YouTube.com

"Všechno schovat pod zem" – i takto by se dal definovat nový trend v oblasti bydlení. Zájem o luxusní protiletecké kryty s bazény, tělocvičnami a v některých případech dokonce i s hangáry pro soukromá letadla v poslední době stále roste.

Na počátku stála myšlenka vybudovat důstojné útočiště pro hlavy států či průmyslové magnáty. Takové, ve kterých by mocní tohoto světa mohli přečkat i jadernou válku, aniž by museli žít v nepohodlí. Po událostech z 11. září 2001, kauze Y2K a dalších podobných však po vlastních krytech zatoužili i mnozí "civilisté". Firmy pochopitelně nelenily a začaly pro ně navrhovat a vyrábět bunkry doslova na míru. Fantazii se přitom žádné meze nekladou, důležitá je jen velikost vašeho bankovního konta.

Někteří architekti tak na přání svých náročných klientů stvořili hotové podzemní paláce, které se rozkládají na ploše přes 9000 metrů čtverečních. "Můžete tam mít všechno, na co jste zvyklí ze svých současných domovů. Televizi, pračku, ledničku, myčku… zahradu, ve které lze pěstovat zeleninu, sprchový kout, prostě cokoliv," tvrdí Brad Roberson, marketingový ředitel společnosti Rising S, která se specializuje právě na stavbu a instalaci soukromých krytů.

Nejlevnější bunkr o velikosti 3x6 metrů vás přijde v přepočtu na cca milion Kč. Naopak za ten nejdražší byste v případě zájmu museli zaplatit cca 200 milionů Kč. Pokud si snad myslíte, že tolik peněz by za něco tak výstředního nikdo nedal, mýlíte se. Jeden takový kryt už stojí například v americkém Coloradu. Má velkou posilovnu, 22 pokojů, hřiště na basketbal, hangár (který pojme dvě letadla typu Cessna) a kromě maskovaných výtahů v něm naleznete také rampy pro vozíčkáře.

GLOSA: Tvůrci Survivoru ničí celou hru. Začíná to být komické

Související články

Další články

Nejnovější kauzy