Do týmu snů jedině Ronalda. Messi je v reprezentaci poloviční
Aby bylo jasno, autor tohoto textu nemá Ronalda příliš v lásce. Na dovolenou pod stan bych jel rozhodně raději s Lionelem. Jenže kdybych stavěl fotbalový tým a mohl si jednoho z nich vzít, sáhnu po Portugalci. Je sice arogantní, je to narcista a je to trochu sobecký magor. Ale je to hráč, který dělá tým. Lionel Messi je v reprezentaci vždy takový zabržděný.
Messi na sebe v reprezentaci klade obrovské nároky. A naději v něj vkládá celá země, která ho srovnává s Maradonou. Maradona dokázal z MS v Mexiku dovézt zlato, Messimu se to nedaří. Za svým idolem se tak táhne jako stín. V roce 2016 totálně frustrovaný dokonce ohlásil konec reprezentační kariéry. Messi tehdy ve finále Copa América proti výběru Chile zahodil klíčovou penaltu. Po zápase oznámil, že v národním týmu končí. Nakonec se ale vrátil, aby vyhrál MS 2018
A nezačal vůbec dobře. Hned v prvním utkání proti průměrnému Islandu Messi opět zahodil penaltu. Argentina bere jen bod a to má v základní skupině ještě silné Chorvaty a nevyzpytatelný tým Nigerie. Messi začal šampionát v Rusku tím, že selhal a nyní si sype popel na hlavu.
Na druhé straně stojí Ronaldo. Chlapík, který v prvním vystoupení nasázel do sítě Španělska tři branky. On udělal zápas, on šel za úspěchem, on se nevzdal. Ronaldo působí v Realu Madrid a nastoupil tak proti hráčům, kteří ho dokonale znají. Přesto ho nedokázali zastavit. Ronaldo ukázal, kdo je králem.
Experti ho chválí, jak burcuje tým, nebývalé je, jak pomáhá mančaftu s obranou. Individuální kvalitu podřizuje týmovém úspěchu. Když se nedaří, tak bojuje a povzbuzuje spoluhráče. Když se v reprezentaci nedaří Messimu, tak se uzavře do bubliny a čeká, až to přejde. Nad Messim se vznáší Maradonův stín velkého očekávání. Další porci tlaku na něj nyní navalil Ronaldo. Portugalci to šlo, Messi na úvod shořel.
Kate Matl odhalila zákulisí Pájova geniálního tahu. Prozradila, zda to byl kmenový plán
Související články

Obrovská rána pro fotbalové Pardubice. V pouhých 23 letech zemřel velký talent

Barošová už novou lásku netají: Fotbalistu Milana vyměnila za hokejistu Filipa

Fotbalová kráska Leskovská už není sama. Klofla hvězdného reprezentanta

Jak dnes žije legenda Sparty Horst Siegl: Je z něj nadšený dědeček, věnuje se vnoučkovi
