Dobrodružná cesta projektů, které mají šanci změnit Česko
Čtyři skvělé nápady, za kterými stojí neméně skvělé ženy! Právě na ženy se zaměřuje vzdělávací program Women in Tech, letos chce veřejnost seznámit se startupovými projekty už potřetí. Všechny mají obrovský potenciál pozitivně ovlivnit svět, ve kterém žijeme.
Nápady, které mohou změnit Česko
- Komunita Holky v Metaverse, s níž se přihlásila Julie Šislerová, spojuje ženy se zájmem o nově se formující virtuální světy a technologie, jako jsou VR&AR, blockchain, NFTs, kryptoměny a také AI.
- Klára Hrdá s vlastním vzdělávacím programem Semínkovna napomáhajícím prostřednictvím kurzů a osvěty k soběstačnosti spojené s domácím semenařením a přírodním zahradničením.
- Platforma M.arter podnikatelky Andrey Bohačíkové přináší automatizovaný systém vzdělávání pro zaměstnance na rodičovské dovolené a napomáhá jejich návratu zpět do firmy.
- Projekt Via Connecta Sandry Lacinové, který se zaměřuje na podporu dětí s poruchami učení a autismem a usiluje o rozvoj v této oblasti na úrovni jednotlivých regionů.
Zdraví, vzdělávání životní prostředí a osobnostní rozvoj
Jak že byly letošní účastnice vybírány? Šlo hlavně o naplnění hlavních pilířů iniciativy Huawei Tech4All. Je to zdraví, vzdělání, osobnostní rozvoj a životní prostředí. Přihlášeny byly desítky projektů, čtyři vybrané dostanou plnou podporu pro maximální rozvoj jejich byznysu. Ty, na které se letos štěstí neusmálo, ale zoufat nemusejí. Pořadatelé totiž všem podnikatelkám, které se letos hlásily, umožní účast na online workshopech.
Dobrodružnou cestu plnou na míru šitého vzdělávání a mentoringu, možnosti čerpat ze zkušeností absolventek minulých ročníků programu v rámci skupiny MasterMind, ale i novinku, kterou je série čtyř online kurzů pod hlavičkou nové platformy Hospodářské komory Women4Business, letos absolvují tyto čtyři projekty.
Komunita Holky v Metaverse, s níž se přihlásila Julie Šislerová. Spojuje ženy se zájmem o nově se formující virtuální světy a technologie, jako jsou VR&AR, blockchain, NFTs, kryptoměny a také AI.
Klára Hrdá s vlastním vzdělávacím programem Semínkovna napomáhajícím prostřednictvím kurzů a osvěty k soběstačnosti spojené s domácím semenařením a přírodním zahradničením.
Platforma M.arter podnikatelky Andrey Bohačíkové přináší automatizovaný systém vzdělávání pro zaměstnance na rodičovské dovolené a napomáhá jejich návratu zpět do firmy.
Projekt Via Connecta Sandry Lacinové, který se zaměřuje na podporu dětí s poruchami učení a autismem a usiluje o rozvoj v této oblasti na úrovni jednotlivých regionů.
Lepší postavení podnikatelek
„Dlouhodobě podporujeme ženy, aby se jejich postavení v byznysu zlepšovalo. Projekt Women in Tech je ukázkou toho, jak může Hospodářská komora ve spolupráci se soukromým sektorem poskytnout ženám konkrétní pomoc, aby byly ve svém podnikání úspěšné,“ poznamenává prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček.
V letošních projektech vidí pořadatelé obrovský potenciál. „Jsem nadšená z jejich pestrosti. Tím, že jim pomůžeme zvýšit povědomí o jejich podnikání zároveň upozorníme na důležité společenské problémy. Právě takové nápady a jejich realizace mají šanci posunout naši společnost dopředu,“ prohlásila manažerka pro společenskou odpovědnost v Huawei Gabriela Löbel.