Drasticky mučil, znásilňoval a vraždil chlapce: Dálniční vrah s nadprůměrným IQ neměl slitování
První sexuálně motivovaný útok spáchal William Bonin už ve svých jednadvaceti letech. Dne 17. listopadu 1968 si vyhlédl mladíka, kterého poté znásilnil a různými způsoby mučil. Během následujících čtyř měsíců spáchal další tři obdobné útoky, přičemž všem chlapcům bylo v rozmezí dvanácti až osmnácti let. Na konci sedmdesátých let skončil kvůli častému obtěžování chlapců v psychiatrické léčebně, kde ho doktoři charakterizovali jako psychicky narušeného sexuálního delikventa. Kromě toho také zjistili, že má nadprůměrně vyvinuté IQ 121.
Doktoři ho podrobili několika vyšetřením, při nichž zjistili, že vykazuje znaky manické deprese. To mohlo být příčinou jeho snížené schopnosti empatie a zároveň neschopnosti krotit své sexuální choutky. I přesto byl ale po pár letech puštěn na svobodu, protože prý není nebezpečný pro své okolí.
Dětství
Většina sériových nebo masových vrahů měla nelehké a komplikované dětství a jinak tomu nebylo ani u Williama Bonina. Narodil se v americkém Connecticutu roku 1947 jako druhý ze tří bratrů do rodiny alkoholiků, kteří se o své děti zrovna dvakrát nestarali. Jejich otec trpěl násilnickými sklony a tak se o bratry častěji starali sousedé. Čas od času byli posíláni k dědovi, který ale také nepatřil právě k nejsvatějším. V minulosti byl totiž odsouzen ze zneužívání dětí. Matka syny nakonec poslala do sirotčince v domnění, že se budou mít lépe. Lépe jim tam ale nebylo, protože v sirotčinci vládla velmi přísná disciplína a chlapci byli i za sebemenší porušení pravidel tvrdě fyzicky i psychicky trestáni. William byl v sirotčinci do svých devíti let a od deseti už žil znovu se svými rodiči v Kalifornii.
Vražedná mánie
První vraždu, ze které byl Bonin obviněn, spáchal v roce 1979. Tehdy třináctiletý Thomas Lundgren opustil ráno dům svých rodičů a odpoledne bylo nalezeno jeho bezvládné tělo oblečené jen v triku, botách a ponožkách. Od té doby začali policisté i veřejnost nacházet podél dálnice těla mladých chlapců. Při vraždách mu v mnoha případech dělali společnost komplicové, kterých bylo hned několik. Policie se domnívá, že zabil nejméně jednadvacet chlapců, ale mohlo jich být klidně daleko víc. Všechny vraždy se odehrály buď v Los Angeles nebo Orange County v Kalifornii.
Chlapce škrtil jejich vlastními tričky
Modus operandi Williama Bonina byl ten, že si vždy vybral buďto mladé stopaře, školáky nebo prostituty ve věku od dvanácti do devatenácti let. Všichni chlapci byli buďto nalákáni nebo donuceni nastoupit do jeho modré dodávky, kde byli spoutáni pouty, svázáni drátem nebo obyčejnou šňůrou. Aby se úplně minimalizovala šance na jakýkoliv útěk, odstranil z auta všechny vnitřní rukojeti. Poté chlapce sexuálně napadl, surově bil do obličeje a genitálií, a nakonec uškrtil jejich vlastními tričky. Některé oběti dopadly ještě hůře, museli totiž vypít kyselinu chlorovodíkovou nebo si zabodnout do očí ostrou pomůcku na rozbití ledu. Mrtvá těla pak Bonin házel podél dálnice. I z toho důvodu získal od médií přezdívku Freeway Killer, tedy dálniční zabiják.
Zatčení
Když začalo mizet stále více chlapců, nasadila policie hlídky. Po devíti dnech si jedno z policejních aut všimlo podezřelé modré dodávky, v níž se snaží muž nalákat mladé chlapce dovnitř. Policie se tedy vydala Bonina sledovat až na opuštěné parkoviště poblíž dálnice v Hollywoodu. Z dodávky byl slyšet tlumený křiku a bouchání, proto důstojníci rozrazili dveře a objevili Bonina, jak znásilňuje sedmnáctiletého chlapce, který byl v té době navíc spoutaný. Policie tak měla důkazy a mohla ho usvědčit z vícero trestných činů.
Bonin nakonec zemřel až 23. února 1996, a to vpichem smrtící injekce uvnitř plynové komory ve věznici San Quentin. Byl historicky prvním člověkem v Kalifornii, který byl popraven smrtící injekcí.