Drsný útok na Like House: Soutěž bez gayů a černochů je zlo, říká Hranáč z VyVolených
Like House láká na soukromí
Televizní diváci budou mít od 6. dubna díky pořadu Like House možnost po dobu tří měsíců sledovat všední život vlivných internetových osobností, které budou zavřené v jedné vile.
Soukromí influencerů bude přístupné veřejnosti a diváci tak budou sledovat jejich vztahy, radosti, problémy nebo třeba i to, jak si poradí s jednotlivými výzvami a soutěžemi. Vítězem reality show Like House a finanční částky půl milionu korun se stane ten, kdo dostane od diváků nejvyšší počet hlasů.
Znechucený Martin Hranáč
Podle Martina Hranáče, který si před čtrnácti lety prošel vilou VyVolených, se ale vůbec nepovedl výběr účinkujících.
„Televize Prima se po propadáku s reality show VyVolení 3 a VyVolení 4 snažila jejich neúspěch zakrýt tvrzením, že Češi prostě nemají rádi tento typ soutěží. Pravda je ale taková, že za neúspěchem stál vždy jen špatný casting a nepřipravenost produkční společnosti. A to platí i tentokrát,“ rozpovídal se Martin Hranáč alias „mamka“.
Staří nerozumí TikToku
„Když jsem viděl výběr soutěžících do nové show Like House, hned jsem pochopil, že od dob posledních dvou VyVolených se vůbec nic nezměnilo. Casting zřejmě dělali nějací čtyřicátníci, padesátníci, kteří rozhodně TikTokem a influencery nežijí,“ myslí si největší hvězda druhých VyVolených. Martin sice nevyhrál, ale dělal největší show, a tak si ho i dnes pamatují všichni, zato vítěze už skoro nikdo.
Podle něj televize zásadně podcenila už casting
Dvanáctka by vybrala líp, míní Hranáč
„Prostě prvoplánově vybrala tiktokery s největším počtem followerů, a teď čeká, že se úspěch dostaví už automaticky. Proč ale neoslovili například velkou hvězdu TikToku paní Janu Yngland Hruškovou Ano, je velmi kontroverzní a protiuprchlická, ale mladí ji tam žerou, milují a často ji parodují ve svých videích. Do takové televizní reality show by i díky svému věku přinesla zajímavý kontrast,“ myslí si Hranáč.
„Nebo proč nezkusili tiktokera Beztrika, který má od všech ostatních naprosto odlišnou formu videí a všude chodí nahoře bez? Jenže vedení na Primě si řeklo: ‚Natočíme pořad pro mladý o tiktokerech. Víte vůbec někdo, co to ten TikTok vlastně je? Ale to je jedno, potřebujeme utopit pár milionů…‘. Podle mě by i dvanáctiletá holka, která tu aplikaci používá, udělala mnohem lepší výběr účastníků,“ domnívá se někdejší televizní hvězdička.
Absence LGBT a jiných ras
„Ale úplně nejdůležitější je to, že TV Prima vybrala jen mladé heterosexuální bělochy. Co to jako znamená? Je to zlo. Chtějí tím naznačit, že na TikToku a na YouTube nejsou žádní Romové, Asiati, homosexuálové, cizinci s jinou barvou pleti nebo lidé s handicapem? Mladí už léta sledují Netflix, kde jsou v seriálech promíchané různé rasy a orientace, a baví je to. Oproti předchozím generacím jim to připadá už úplně normální. Nevím, co tímhle krokem chtěla televize vlastně vyslat za signál. Dost zpátečnické,“ dodal Martin Hranáč.