Fotbal bez roušky! V Ostravě se znovu ve velkém porušovala karanténa
I přes vládní nařízení, které omezuje pohyb lidí venku, se parta osmi mužů rozhodla zahrát si fotbal a ke všemu bez roušek. Snímek se objevil na Facebooku ve skupině Ostrava. Pro několik mladých mužů je fotbálek důležitější než karanténa. Fotografie vyvolala na sítích vášnivou diskuzi.
Rozhořčení lidé
„Toto není sranda. Po matkách se řve, aby nasadili roušky i miminům. A tady dospěláci na to kašlou. Měli by dostat pokutu,“ má jasno jedna z diskutujících. „Ať hrají, ale s rouškou na hubě,“ přidává svůj názor další obyvatel Ostravy.
Nerespektování vládních nařízení
Bohužel přesně kvůli takovým lidem, jako jsou mladí fotbalisté, se boj s koronavirem prodlužuje. Tento případ není první, kdy se lidé rozhodli nerespektovat vládní nařízení a užívali si společnosti svých přátel venku.
Díky takovým akcím se může stát nejen to, že stát zakáže úplné vycházení, ale také to, že se nemoc rozšíří mezi větší množství lidí. Kdy lidem končeně dojde, že zdraví je přednější než zábava?
Václav Šanda ze Survivoru po zradě Michaela: Nechci ho v životě vidět, říká tvrdě
Související články

Českem se šíří nová varianta covidu. Do Vánoc se nakazí celá země, varuje Prymula

Válek vyzývá k očkování: Do Česka dorazila jedna z nejnakažlivějších variant covidu, varuje

Nová covidová varianta deltakron: Je kombinací delty a omikronu

Mutace ‚mí’ je už na Slovensku! Před novou variantou koronaviru varuje i WHO

Zatím je to plichta: Dokončené očkování má v Česku 5 milionů lidí, tedy asi polovina národa

Mutace Lambda děsí svět: Chová se podivně, vědci jsou z ní zmateni

Uznávaný epidemiolog Vladimír Krčméry: Neztrácejme čas, nebudeme stíhat pohřbívat

Mozková mlha: Jak se projevuje, komu hrozí a jak souvisí s covidem
