Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Festival ve Varech 2024

Fotbalová senzace se nekoná: Česko muselo sbalit fidlátka a po zápasu s Tureckem jede domů

Češi měli poslední možnost postoupit.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
euro 2024

Český tým si dal za cíl postoupit ze skupiny na Euru 2024, ale týmu se nevedlo. Po prohře s Portugalskem a nevalném zápase s Gruzií bohužel následovala i prohra s Tureckem 1:2. Češi tak na turnaji končí a jedou domů.

Právě probíhající mistrovství Evropy ve fotbale týmu české reprezentace příliš nepřálo. Po prohraném zápase s Portugalskem a remíze s Gruzií Češi projeli i utkání s Tureckem. A vracejí se domů se sklopenými hlavami. Sen o postupu ze základní skupiny se pro naše hráče rozplynul. Ze tří předvedených zápasů dokázali uhrát jen jeden jediný bod, ani jednou nezvítězili. V utkání s Turky Češi hráli od 20. minuty jen o deseti kvůli vyloučení Baráka. Turecko vstřelilo první gól na začátku druhého poločasu. Při něm mělo české mužstvo hned dvojitou smůlu, neboť brankář Jindřich Staněk si při zákroku nešťastně vyhodil rameno a z utkání musel odstoupit. Češi pak i v deseti dokázali srovnat stav na 1:1 díky zásahu Tomáše Součka, to však bylo z jejich strany všechno. Výhru Turků potvrdil Cenk Tosun přesnou ranou v přečíslení v samotném závěru zápasu – 2:1.

Jak jsme již v předchozích dnech v eXtra.cz informovali, k tomu, aby Češi mohli postoupit, museli by nad Turky vyhrát.

Červená karta pro Baráka

Sen hráčů české reprezentace a v neposlední řadě i jejich fanoušků o výhře a postupu se ale dnes večer rychle rozplynul. Hned v prvním poločase si za nevhodné poznámky vysloužil Patrik Schick, sedící na lavičce, žlutou kartu, a hlavně Antonín Barák skončil už ve 20. minutě s červenou kartou za opakované faulování soupeře. Češi pak hráli celý zbytek zápasu v oslabení.

V závěru prvního poločasu měl skvělou příležitost dát Turecku gól Matěj Jurásek, svou šanci zvrátit osud českého týmu ale zmařil. Ani ve druhém poločase se hochům z českého mančaftu nepodařilo obrátit utkání s Turky ve svůj prospěch.

Česku se na mistrovství Evropy ve fotbale letos vůbec nedařilo. První zápas s Portugalskem skončil prohrou 1:2. Češi dostali smolný rozhodující gól od jasných favoritů v čele s Ronaldem až ve druhé minutě nastavení. Ani s Gruzií, která se EURA účastnila zcela poprvé, se našemu národnímu týmu nedařilo a i přes velkou herní převahu Čechů utkání skončilo remízou.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů