Hrdinové seriálu Vyprávěj ve víru spartakiády: Na té opravdové v roce 1985 řádil vrah, který děsil i soudruhy
Seriál Vyprávěj pokračuje a tentokrát zanese hrdiny do roku 1985, jehož první polovina se v Československu nesla v duchu příprav na spartakiádu na Velkém strahovském stadionu Tam se povede probojovat i Lucce z prominentní rodinky Francových, která ale z takového úspěchu dvakrát nejásá.
To Mária ze slovenské vesničky Krásna Lúčka, maminka Evy, je nadšená, že jede na spartakiádu do Prahy cvičit, když konkurence byla tak veliká. Zamiluje se tam do bývalého ředitele střední školy Jeníka, ale záhy pochopí, že v metropoli jí pšenka nepokvete.
Dramata se budou odehrávat i u Dvořákových. Eva a Zuzka kují pikle a snaží se vymyslet, jak usmířit rozhádané kamarády Karla s Tondou. Vyústí to ale v ještě větší hádku, a to právě kvůli spartakiádě.
Tvůrci seriálu tak nějak pozapomněli na strašáka, z nějž byla vyděšená celá Praha Jiřímu Strakovi se nezačalo přezdívat spartakiádní vrah jen tak. Mezi 17. únorem a 16. květnem 1985 napadl v Praze 11 žen. Třásli se před ním i soudruzi, protože byl hrozbou pro celou spartakiádu. Kdyby ho koncem května nedopadli, byl by slávě na Strahově konec.
Straka byl nakonec usvědčen ze tří vražd, dvou pokusů o vraždu, pěti znásilnění, tří loupeží a pěti krádeží. Jelikož mu bylo pouhých 16 let, mohl ho i jinak tvrdý komunistický režim odsoudit k pouhým deseti letům vězení.
Nakonec se mu trest ještě zkrátil díky prezidentské amnestii z roku 1994. Má za sebou sexuální léčbu, je vykastrovaný a v současné době žije pod jinou identitou na Moravě.
Konec lásky v Survivoru? Ivanka promluvila o vztahu se sporťákem Davidem. Tohle ji mrzí nejvíc
Související články

Nesmrtelná Jiřina Bohdalová: Legendární role Závisti jí byla psaná přímo na míru

Kocián se vtírá do Luneticu: Na čelo si vytetoval název kapely

Poslední splněné přání pro Aničku: Felix Slováček prozradil, proč nebude v rodinné hrobce

Dojatá Bezděková zavzpomínala na dopisy v Survivoru: Rozloží vás to, popsala Andrea
