Karlos Vémola pod palbou drtivé kritiky. Hrozba basy i drsná reakce zvířecí neziskovky
Ještě nedávno ho určitá sorta lidí obdivovala za to, jak skvělý chovatel kočkovitých šelem je, věřili jeho slovům, že zvířata miluje a mají se u něj jako v bavlnce. Ale po zásahu úřadů už se začíná policie zajímat o to, jestli ve skutečnosti sportovec Karlos Vémola (38) své mazlíčky netýral. A z jeho případu jsou také znechuceni skuteční milovníci zvířat, jak ukázali na Facebooku.
Karlos Vémola: Oplétačky s policií se vracejí
Karlos Vémola bude muset veterině i policii ukázat své lvice, aby se posoudilo, zda jim také záměrně nenechal odstranit drápy, aby ho náhodou nepoškrábaly. Udělal to už u bílé tygřice Antonie Ramby a podle odbornice je možné stejný zákrok poznat i u dalších jeho zvířat.
Sportovci hrozí obnovení trestního stíhání, o čem jsme již psali, případně zahájení nového, jak informoval iDnes.cz.
Neziskovka: Karlos Vémola zneužívá zvířata ke slávě
Když jde o možné týrání zvířat, neberou si servítky ani jinak zdrženlivé neziskovky.
„Tenhle d*ment zmrzačil tygřici Rambu – nechal jí odstranit drápy! Není schopný doložit původ ani nabytí zvířete, takže ho má načerno. Není to první tygr, kterého mu zabavili. Doložil úřadům falešné dokumenty o rodičích tygra. Zvíře bylo drženo v neschválených a pro jeho druh v naprosto neodpovídajících podmínkách,“ píše na Facebooku organizace Click and Feed, které se povedlo naplnit už 23 tisíc misek žrádlem pro opuštěná zvířata. Bez velké lásky k nim by to nešlo.
„Ministerstvo životního prostředí, ten přece musí dostat doživotní zákaz chovu zvířat, obří pokutu a za mě ideálně do basy, protože tohle je zbytečný člověk. Zvířata zneužívá jen k mediálnímu zvyšování osobního statusu, bez jakékoli přidané hodnoty k ochraně přírody nebo pozitivnímu příkladu směrem k veřejnosti!“ doplnil zástupce neziskovky.
Příšerné podmínky pro zvířata, kritizují odborníci
S kritikou Vémoly přitom tato organizace není sama.
„Hrdina… celkově pro zvířata příšerné podmínky, pidiprostory,“ reaguje na zprávy o odstraněných drápech nejen u tygřice Terezy Ramby, ale i u lvic, veřejně prospěšný spolek Naděje pro čtyři packy.
Objevují se ale i zastánci Vémoly, kteří tvrdí, že na odsudky je čas až po pravomocném rozhodnutí veteriny, policie, případně soudu. Jiní zase chtějí, aby se především našel veterinář, který odstranění drápů nebohým zvířatům provedl. I ten by měl dostat trest.