Jak si nevzít princeznu diváci úplně rozcupovali: S pohádkami končím, prohlásil režisér
Moderní fantasy pohádka Karla Janáka (52) Jak si nevzít princeznu se u mnoha lidí nesetkala s pochopením a v hodnocení si nebrali servítky. Kromě obsazení zejména Marka Adamczyka (35), jenž se jim na prince zdál starý, byl problém především ve složitosti příběhu o cestování časem. Sám Janák je se svou pohádkou však nadmíru spokojen, jak před časem přiznal exkluzivně redakci eXtra.cz. Přesto však další v dohledné době točit neplánuje.
Režisér Karel Janák měl tu čest natočit velkou pohádku pro Českou televizi, která byla pak hlavním bodem Štědrého večera, hned třikrát po sobě, a to v letech 2019 až 2021. Především tu poslední, Jak si nevzít princeznu, mu však uživatelé na ČSFD obzvlášť ztrhali. Vadila jim složitost příběhu a nesympatičtí představitelé.
Přestárlý Adamczyk a ošklivá princezna
Pohádka o cestování časem za pomoci kouzelných hodinek, u které musejí diváci zapojit mozek a ne jen sledovat obrázky, byla na mnohé moc. Stížnosti však byly i na věk tehdy třiatřicetiletého představitele prince, Marka Adamczyka, a netypicky krásnou Annu Fialovou (27).
„Přestárlý princ Adamczyk a asi nejošklivější princezna českých pohádek. Královského charismatu nepobral ani jeden z nich co by se za nehet vešlo a totéž platí o celém království, které máme to utrpení poznat. Postavám schází uvěřitelnost, motivace a logické jednání, nejvíc ze všech právě vševědoucím sudičkám,“ napsal uživatel ČSFD Flanker.27. „Štědrovečerní defekt motýlích křídel, který nemá šanci zaujmout, ani kdyby momentálně zaostalý Děrgel snědl sudičku Naďu, protože si ji kvůli její vysmátosti spletl s lečem,“ nebral si servítky Gilmour73.
Janák: S pohádkami končím!
Sám režisér Karel Janák nám v rozhovoru pro eXtra.cz před časem přiznal, že s pohádkami na nějakou dobu končí, tak si lidé budou moci oddechnout. „Nemohu zaručit, že se k tomuto žánru někdy zase nevrátím, ale v tuhle chvíli jsem docela upohádkovaný a také musím dát příležitost někomu jinému, aby si diváci už neříkali: ‚Ne, zase ten Janák!‘“ svěřil se.
Zároveň však dodal, že on je se svojí poslední pohádkou velice spokojený: „Myslím, že jsem se s každou pohádkou ve svém řemesle zlepšoval. Mým majstrštykem byla podle mě ta předposlední, O vánoční hvězdě, a s Jak si nevzít princeznu jsem také velmi spokojený. Každý film mě posunul dál a vím, že kdybych točil Dvanáct měsíčků až teď, udělám to zase úplně jinak a určitě líp, než jak jsem to natočil před lety,“ svěřil se Janák.
Václav Šanda ze Survivoru po zradě Michaela: Nechci ho v životě vidět, říká tvrdě
Související články

Těžký život Ondřeje Sokola. Herec z pohádky O vánoční hvězdě trpí autismem, čelil opuštění i šikaně

Snowboarďáci po 20 letech? Režisér Karel Janák chce uvrtat Kotka s Mádlem do pokračování

Neshody kvůli miminku: Karel Janák touží po dalším dítěti, žena mu do toho hází vidle

Režisér Janák o natáčení Klíče svatého Petra: Drama s potopou a vynalézavý Nárožný

Diváci cupují novou štědrovečerní pohádku. Klíč svatého Petra se nedal dokoukat, tvrdí a stěžují si na nudu i scénář

Maruška z pohádky Dvanáct měsíčků žádnou další velkou roli nedostala. Učí děti v lesní školce

Eva Adamczyková má doma prototyp prince. Marek si ho poprvé zahrál v devíti letech, září i v pohádce Jak si nevzít princeznu

Hvězda Zátopka zazáří jako princ ve štědrovečerní pohádce. Březinu do toho dotlačila babička

Tvrdá kritika České televize. Režisér vánočních pohádek se vysněného díla nedočká. Můj námět nechtějí, šetří, stěžuje si Janák

Lukáš Příkazký o netradičním castingu na vodníka: Režisér mi volal, jak to mám s otevřenýma očima pod vodou, říká

RECENZE: Pohádka Jak si nevzít princeznu je nudnou vykrádačkou bez špetky nápadu

Režisér štědrovečerní pohádky Jak si nevzít princeznu: Už toho mám po krk, končím
