Josef Laufer už dva měsíce neví o světě: Stav pana Kohna z Kameňáku se nelepší
Proč ho uspali
Lékaři uvádějí do umělého spánku pacienty s poškozením mozku, po vážných pooperačních stavech (to je právě případ Josefa Laufera, který zkolaboval při operaci srdce) nebo po některých typech resuscitací. Při jeho prodlužování mohou později nastat nejrůznější komplikace, takže lékaři se většinou snaží pacienta přivést k vědomí hned, jak je to jen možné.
Pokud to nyní Lauferův stav neumožňuje, bohužel to nejspíš signalizuje, že by to jeho tělo zatím nemuselo zvládnout.
Čtěte také: Josef Laufer zkolaboval, jde mu o život
Ztratil svaly
Podle lékařů je také o dost komplikovanější probudit z umělého spánku staršího pacienta. Problém je i jejich výživa: pacient může ztratit ve vážnějších případech až 300 gramů aktivní svalové hmoty denně (u Josefa Laufera to tím pádem může být již 18 kilogramů svalů, přičemž lidské tělo jich má v průměru okolo 24 až 30 kg), včetně dechových svalů, tím se po probuzení výrazně ztěžuje možnost samostatného dýchání.
To, že rekonvalescence se tak výrazně prodlužuje, asi není třeba zdůrazňovat.
Naděje?
Před měsícem sice Lauferova dcera řekla, že lékaři vidí jeho vyhlídky nadějně, to se ale mohlo od té doby změnit.
Podle našich informací od přátel zpěváka a herce je jeho stav zatím neměnný. „Bohužel, nic nového. Moc bych mu to přála, ale v Pepíčkově věku a po takové době si už raději nedělám větší naděje. Denně na něj ale myslím,“ řekla nám Josefova smutná kamarádka. U pacientů v umělém spánku může být ale situace jiná dokonce každých několik minut.
Nelze než popřát, aby se stal zázrak, Laufer zabojoval a ještě tu nějakou tu chvíli se svými blízkými byl…