Trendy
válka na Ukrajině Bachelor Česko 2024 Survivor 2025 výbuch v Mostě

Kdy je nejlepší zplodit dítě? První měsíce roku raději vynechejte!

Kdy je nejlepší zplodit dítě? První měsíce roku raději vynechejte!
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
kritický leden
Chystáte se pořídit si potomka, ale nechcete do toho skočit po hlavě? Pak při plánování přihlédněte k ročnímu období i vašemu stavu imunitního systému. Embryonální vývoj je pro dítě zásadní a důležité je nejenom zdraví matky, ale i vnější faktory podnícené právě roční dobou a imunitním systémem muže a ženy. Jakou roli hraje ve snahách o početí roční období? A jakou vaše imunita? Novoroční předsevzetí početí raději odložte

Některé páry si dávají jako předsevzetí do nového roku zplodit potomka. Gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan vysvětluje: "Pustit se hned po Novém roce do snahy o potomka nemusí být dobrý nápad. Lidé jsou většinou po období vánočních svátků a silvestrovských oslav oslabeni, neboť je jejich organismus zatížen vypořádáváním se s následky nadměrného hodování, pití alkoholu a bujarých nocí." Doba, kdy se plod v děloze roste a vyvíjí se a také první měsíce života, je pro dítě zcela zásadní. Zima početí příliš nepřeje. Na rozdíl od léta jsou spermie málo aktivní a muži mívají nižší hladinu testosteronu.

Zkuste to na PODZIM!

Lovci mamutů totiž před tisícovkami let počínali potomstvo v největší míře právě na podzim. V létě, kdy se dítě narodilo, se totiž dala sehnat snáze obživa, k tomu nutno přičíst i přijatelnější klimatické podmínky nezbytné k snazšímu přežití. Podzimní růst testosteronu přetrval i do dnešních dob, kdy potravu nakoupíte v supermarketu, a obydlí je možné vytopit. I když se to může zdát rozporné. Mužské pudy údajně fungují mnohem lépe na podzim, když je co dobývat než za horkých letních dní, kdy má žena vše "odhaleno".

Imunitní systém jako ZABIJÁK spermií

Někdy se může stát, že má žena problémy s otěhotněním a podaří se ji otěhotnět právě, když je nemocná. Jak je to možné? Gynekolog MUDr. Turčan popisuje: "Spermie jsou totiž pro ženský organismus vetřelci a u žen s příliš silnou imunitní reakcí tak dochází k tomu, že jejich vlastní imunitní systém mužské pohlavní buňky zlikviduje." Je na místě posílit imunitní systém. K posílení imunitního systému dochází pestrou a vyváženou stravou, která dodává nejen energii, ale i potřebné katalyzátory biochemických reakcí – např. vitaminy, železo.

Je doporučeno pravidelně konzumovat probiotika, živé mléčné bakterie, které příznivě působí přes imunitní systém pod sliznicí střeva. A to bud ve fromě přirozené – kefír, jogurty, nebo v tabletách. Důležité je i železo - červené maso, vnitřnosti a další zdroje z potravin. K tomu vitamíny z ovoce a zeleniny. Zároveň víme, že na imunitní systém má vliv i duševní pohoda. Duševní pohoda navozená sportem pro vás bude mít jistě pozitivní vliv.

GLOSA: Tvůrci Survivoru ničí celou hru. Začíná to být komické

Související články

Další články

Nejnovější kauzy