Konec přechylování jmen v občankách! Řešíte hlouposti, píší lidé rozhořčeně

Sněmovna dnes schválila, že se ženy budou moci rozhodovat, jestli chtějí, aby bylo jejich jméno v občanském průkaze přechylováno. Není tak povinné dávat si za příjmení příponu -ová. Spousta lidí se ale domnívá, že jednají o blbostech a měli by se zaměřit na smysluplnější věci.
Chce žena příjmení s příponou -ová, nebo ne? Zřejmě bude záležet už jen na jejím rozhodnutí. Tento návrh poslankyně Heleny Válkové (ANO) ve spolupráci s Ondřejem Profantem (Piráti) byl dnes schválen Poslaneckou sněmovnou, nyní ho ale ještě musí posoudit Senát. Změna by v případě, že návrh schválí i Senát, měla začít platit od ledna 2022. Návrh dokonce podpořil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
Řešte důležitější věci!
Na internetu se ihned strhla debata mezi lidmi o tom, zda přechylovat nebo ne. Někteří jsou pro, jiní zase zásadně proti. „K některým jménům přechylování opravdu nejde, takže pokud je žena vdaná za cizince, v tom případě bych určitě neřešila a nechala jméno v mužském rodě. Třeba Marie Alliová nebo Anastázie Hassanová vypadá opravdu strašně a zní ještě hůř,“ zní názor jedné z komentujících.
Podle mnohých vláda řeší hlouposti, místo aby se zaměřila na důležitější věci. „Už se asi hodně nudí, tak vymýšlejí kraviny,“ píší. „Proč o tom musí jednat vláda? To je přeci každého rozhodnutí, jak si upraví koncovku svého příjmení,“ myslí si další.
Související články

Schillerová sklidila bídu za video ve stylu Hry na oliheň: Šaškárna, vzkazují jí lidé

Pekarová Adamová to schytala: Děláte si z parlamentu cestovku, píší lidé a vmetli jí trapas

Poslanecké sněžení: Kokain ve Sněmovně mě nepřekvapuje, žvaní tam nesmysly, říká Šándor

Pozor na ztracenou občanku: Příběh Bronislava ukazuje, jaké problémy vás mohou po letech dostihnout
