Konec zahalování v posilovnách: Mladé Němky v hidžábu byly pohoršeny
Nigar nosí šátek z náboženských důvodů, proto byla pohoršena, když se dozvěděla, že by musela cvičit bez něj. "Hned, jak jsme přišly, zaměstnanci se na nás divně dívali. Mělo mi to být hned jasné," zlobila se Nigar ve videu na Instagramu.
V 21. století jí takové chování připadá diskriminační "Studuji administrativu na magistrátu v Kolíně nad Rýnem. Tam šátek nosit mohu, ale v posilovně ne? To snad není pravda," rozčiluje se Nigar. Zaměstnanci tělocvičny jí prý řekli, že mají špatné zkušenosti s cizinci, kteří nosí šátky.
Vedoucí exkluzivního fitness studia, jež má jen 3000 členů, to pro magazín Bild popřel: „To jsme neřekli. Snažil jsem se jí to fakticky objasnit. Řekl jsem jí, že šátky a pokrývky hlavy obecně netolerujeme z hygienických důvodů.“
Vedoucí dále uvedl, že v posilovně platí zákaz nošení pokrývky hlavy z bezpečnostních důvodů, mohla by se totiž zachytit do posilovacích strojů. "Nemá to nic společného s náboženstvím!" zdůraznil nakonec. V podobném duchu se vyjádřil i na instagramovém účtu provozovny.
Na Twitteru se k Nigařině videu vyslovil i německý antidiskriminační úřad. Obecně prý platí, že pokud je někomu odepřena možnost zkušebního tréninku s šátkem na hlavě, jedná se o diskriminaci a nezákonné chování. Úřad se vyjádřil na základě podobného případu z dřívějška.