Loupež století: Zloději vykradli drážďanskou klenotnici a odcizili šperky za 25 miliard

Zdroj: Twitter
Drážďanská klenotnice Grünes Gewölbe, ve které jsou uloženy cenné historické sbírky německé spolkové země Sasko, byla vykradena. Policie zatím po zlodějích marně pátrá. Podle první odhadů byly odcizeny šperky, diamanty a další vzácné historické kameny v hodnotě téměř miliardy eur, v přepočtu 25,5 miliardy korun. Podle některých se jedná o loupež století.
Zatím neznámí pachatelé vyloupili v pondělí ráno klenotnici Grünes Gewölbe. O krádeži století informoval deník Bild s tím, že je to největší krádež uměleckých děl v poválečných dějinách.
„Můžeme potvrdit, že klenotnice byla vykradena. Pachatelé jsou na útěku,“ sdělil policejní mluvčí Thomas Geithner. Z klenotnictví byly odcizeny šperky, diamanty a další vzácné historické kameny. Hodnota ukradených šperků se vyšplhala k astronomické částce 25,5 miliardy korun.
Zloději se měli do údajně nedobytné klenotnice dostat rohovým oknem poté, co v 5 ráno vypnuli proud. Portál deníku Focus na základě bezpečnostních kamer píše, že pachatelé byli velice malého vzrůstu. Po zlodějích, kteří uprchli v limuzíně, prozatím policie marně pátrá.
Související články

Teror na vánočních trzích v Německu. Řidič ze Saúdské Arábie vjel do lidí, na místě jsou mrtví a nejméně 60 zraněných

Třináctiletá dívka ubodala vlastní sedmiletou sestru. Holčička zraněním podlehla

Smutná smrt devítileté Ukrajinky: Tělo holčičky našli u Drážďan, vraha hledají v Praze

Útok na bezbrannou důchodkyni v Chebu. Zloděj ji srazil na chodník kopem do hlavy
