Lovkyně vzácných zvířat Michaela Fialová pro eXtra.cz: Zabíjím, ale problém jste vy
Kontroverzní lovkyně exotické zvěře Michaela Fialová (33) v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz řekla, proč zabíjí žirafy, zebry a další němé tváře, s nimiž se pak fotí na Instagram. Karmu má prý čistou, problém vidí v lidech, kteří si kupují maso v supermarketu.
V přírodě umíráte i dny a trpíte, říká Michaela Fialová
"Vyrůstala jsem s tatínkem v rodině, která lovila," svěřila se v exkluzivním rozhovoru kontroverzní lovkyně Michaela Fialová. Zabíjet je pro ni přirozené. "Nikdy jsme neuznávali věznění zvířat v klecích, kde do nich rvou antibiotika. Líní lidé si pak jdou pro to svoje maso do obchodů. Zvíře by mělo být v přírodě, papat travičku a prožít kvalitní život. Až přijde jeho čas, pak ho zastřelíte," má půvabná brunetka jasno. Setkává se ale s velkým nepochopením veřejnosti.
Vždyť vraždí roztomilá zvířátka, hrozí se lidé. Jenže pravda je podle ní jiná. "Představa lidí o smrti v přírodě je úplně jinde než realita. Život v přírodě není žádná romantika. Někdo vás tam sežere zaživa, umíráte i dny. Nebo umrznete. Smrt zbraní je rychlá a pro zvíře vlastně milosrdná," říká lovkyně, která poprvé zabíjela už v dětství.
Lva jsem nikdy nezabila
Jíst maso je pro člověka přirozené, proč se ale nefotí s kuřaty a kravami, ale vystavuje na své sociální sítě mrtvé lvy, zebry, žirafy a krokodýly? "Ty fotky se lvy jsem už vysvětlovala tisíckrát. Tahle fotka promuje safari a byla mi ukradena z mého blogu. Lidi to pak šokuje. Já osobně jsem lva nikdy nezabila. Spousta lidí argumentuje tím, že jsou zvířata, která lovím, chráněná. Tady jde o to vysvětlit pojem chráněné a ohrožené zvíře," říká Michaela.
"Třeba tetřev je u nás chráněný, protože je ho tu málo, ale ve Skandinávii jich je plno a chráněni tam rozhodně nejsou. Oproti tomu ohrožené zvíře je ohrožené globálně, po celé planetě. Je hrozně lehké napsat, že lovím žirafy, které jsou ohrožené, není to ale pravda. Existuje spousta druhů žiraf a jejich poddruhů, některé ohrožené jsou, některých je v Africe hojně. Já samozřejmě ulovím jen tu, která ohrožená není," řekla Michaela pro eXtra.cz.
Lovci planetu neohrožují, pytláci ano
"Je to hrozné slovíčkaření. Veškerý odlov podléhá univerzitám, zákonům a ministerstvům. Já nejsem ten, kdo vybírá, co a kolik kusů bude odloveno. To dělají ministerstva, která vydávají kvóty pro lovce, co a kolik mohou ulovit. Já jako profi lovec už pak posoudím, zda je dané zvíře k odlovu vhodné, zda je staré, mladé," vyjmenovala s tím, že k vyhynutí žiraf kvůli ní rozhodně nedojde. Pak ale pojmenovala skutečný problém a odvrácenou stranu mince lovení.
"Základní informace je, že legální lovci nikdy nezpůsobí vyhubení nebo ohrožení určitého druhu. Nemluvím tu ale o ilegálních lovcích, tedy pytlácích, kde platí bohužel přesný opak," uznala. Emotivní výlevy lidí ji už nezaskočí. Počítala s nimi a je si vědoma toho, že veřejnosti chybějí informace o tom, co dělá a proč to dělá.
Jíte svou karmu, zvířata v klecích trpí
"Jaký je rozdíl mezi mnou nad srncem a vámi fotícími se s talířem jídla? Lidé jako by zapomněli, že maso bylo dříve živé zvíře. Můj oběd alespoň žil celý svůj život v přírodě a umřel velice rychle, netrpěl. Vy se smějete nad něčím, co žilo celý život v kleci a umřelo trýznivou smrtí. To maso je plné adrenalinu. Jíte svou karmu. Neuznávám jezení masa každý den, spíš to beru jako svátek. Myslím, že s tím souhlasí každý lovec, který zabije vlastní rukou. Není to totiž dobrý pocit někoho zabít," vzkázala všem pokrytcům, kteří se cpou masem každý den. Míša navíc zvířata jenom nezabíjí. Málo už se ví o tom, že jim hlavně pomáhá.
"Na 50 zachráněných zvířat zabiju jedno. Dělám totiž veterinární péči. To ale nikoho nezajímá, přitom je to i nebezpečnější než normální lov. Tam navíc zachráníte spoustu životů, zvíře uspíte a zas ho probudíte. Nebezpečí je v tom, že to musíte dělat z bezprostřední blízkosti," popsala Michaela Fialová v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz.