Marie Terezie táhne diváky k obrazovce: Tohle jste o sérii možná netušili
Druhá série o panovnici Marii Terezii diváky opět zavedla na dvůr slavné panovnice, po jejímž boku stojí milující manžel František Štěpán. Ačkoliv o životě habsburské panovnice toho víme ze školy hodně, možná netušíte vše o historickém dramatu režiséra Roberta Dornhelma, který natočila ČT v rakousko-maďarsko-slovenské koprodukci.
Druhá řada minisérie Marie Terezie v hlavní roli s Vojtou Kotkem a rakouskou herečkou Steffi Reinsperger míří do finále. Redakce si pro vás připravila 6 zajímavostí, o kterých jste možná nevěděli.
Věděli jste, že…
Přestože je krásná zrzka Vica Kerekes Slovenka, tak je ve slovenské verzi životopisného dramatu nadabována Zuzanou Tlučkovou. V české verzi se nadabovala sama.
Prostranství před kostelem, kde Trenck (Philipp Hochmair) setne hlavu vojákovi, se nachází v Praze na Loretánském náměstí.
Série se natáčela v arcibiskupském zámku v Kroměříži, zámku a zámecké zahradě v Jaroměřicích nad Rokytnou, zámku Valtice, zámku Jaroslavice a Mahenově divadle v Brně.
Ukázka divadelního představení se ve skutečnosti neodehrává v Hofburgu v divadle, ale scéna je natáčená v zámeckém divadle v Českém Krumlově, kde se nachází zachovalé barokní divadlo.
Tvůrci potřebovali, aby panovnice vypadala o několik let starší. Původní představitelku Marie Terezie Marii-Luisu Stockinger tak nahradila krajanka Stefanie Reinsperger.
Jméno domnělého milence habsburské panovnice Andreje Hadika není smyšlené. Jednalo se o skutečně žijícího uherského hraběte a rakouského polního maršála slovenského původu, který se proslavil v sedmileté válce.
Druhá část historické minisérie získala na portálu ČSFD 73 %. Jak se Marie Terezie líbila vám?