Máte staršího partnera? Víme, jaký věkový rozdíl je ještě normální a co už hraničí s úchyláctvím!
V dnešní době se dá mluvit dokonce o trendu. Určitě znáte minimálně jeden pár, kde je někdo z partnerů o dost starší. Asi si říkáte, co je v tom za problém? Pokud si partneři rozumí, nemusí se přeci věk řešit Ovšem názor psychologů zní jasně. Takové vztahy mají menší procentuální naději na úspěšnost než vztahy věkově vyvážené.
Je potvrzeno, že u párů s vyšším věkovým rozdílem je procentuální pravděpodobnost rozchodu vyšší než u párů věkově vyrovnaných. Pokud je mezi partnery věkový rozdíl vyšší než pět let, je zde riziko rozchodu až o pětinu pravděpodobnější. Rozhodně ovšem platí i tvrzení, že muž by měl být o pár měsíců nebo let starší než jeho žena
Pokud máte partnera dokonce o deset let staršího, pak je pravděpodobnost rozchodu dokonce o čtyřicet procent vyšší než u párů věkově vyrovnaných. To je už dost, nemyslíte? Jestliže věkový rozdíl posunete ještě dále, tedy o dvacet let, pak jste k rozchodu odsouzeni dokonce z devadesáti pěti procent. Tyto výsledky odprezentoval psycholog z univerzity Emory v Georgii.
Dále by vás mohlo zajímat, že u dvojic stejného věku je jediný problém vedoucí k rozchodu Pokud má někdo z dvojice dítě z předchozího vztahu, je riziko rozchodu o padesát devět procent vyšší. S těmito čísly už víte naprosto vše, a tak se můžete sami rozhodnout, do jakého věkového rozdílu půjdete a do jakého ne.