Mentolové cigarety jsou čiré zlo: Čtěte, proč se přestanou prodávat!
Všimli jste si, že se poslední dobou roztrhl pytel s mentolovými cigaretami Třeba s těmi s praskacími kuličkami? Výrobci cigaret vědí, po čem mladí kuřáci touží.
Strategie je jasná. Kuřák si tak nějak myslí, že kouří zdravěji, a tak cigaret vykouří dvakrát tolik než kuřák kouřící klasický tabák. A to je špatně. Měli byste vědět, že chemické látky, které jsou obsažené v mentolové složce, jsou další škodlivou látkou navíc, kterou si dobrovolně posíláte do svého organismu.
Kanadští vědci zjistili, že kuřáci mentolek vykouří v průměru třiačtyřicet cigaret týdně, zatímco kuřáci klasických cigaret zvládnou "jen" šestadvacet cigaret týdně. Kuřáci mentolek se nepovažují za těžké kuřáky, a proto málokdo z nich vůbec uvažuje s kouřením přestat. O to jsou mentolky nebezpečnější.
„Kouření mentolek u mladých je vážný problém. Nejsou totiž o nic méně škodlivé než běžné cigarety a daleko víc svádějí k závislosti,“ tvrdí doktor Sunday Azagba z University of Waterloo v Kanadě.
Pokud nepřestanete s mentolkami vy sami, nevadí, stejně zasáhne Evropská unie. Ta už přijala novou směrnici pro tabákové výrobky - tento typ cigaret bude zřejmě brzy zakázán ve všech osmadvaceti členských zemích.