Nebezpečná mamba zelená je v rukou odborníka: Pravděpodobně ji stejně čeká SMRT!
Pátrání po ztracené mambě zelené je od úterý konečně u konce a sousedé i okolí si můžou oddechnout. Jedovatý had se totiž ztratil poté, co uštknul svoji majitelku a ta byla následně v kómatu převezená do nemocnice,a on se dostal i přes nepříznivé odhady ven. Odborníci byli přesvědčení, že had bude vyhledávat teplo a na 90% neopustí barák.
"Po 17 hodině jsme přijali oznámení, že se had nachází v koruně stromů asi 500 metrů od domu, ze kterého utekl. Policisté místo zajistili a přivolali odborníka na jeho odchyt. Ten mambu chvilku po 18 hodině odchytil," uvedl mluvčí policie.
"Mamba zelená byla odchycená, a herpetolog který ji odchytil a naložil do termoboxu, si ji odvezl domů, kde má podmínky pro tak nebezpečného a jedovatého hada. Plaz je ve velmi špatné kondici, a proto se zatím neví, jaký další postup bude zvolen," uvedl pro eXtra.cz mluvčí policie.
Miroslav Bobek, ředitel pražské zoo: "Sláva! Mamba nalezena! A chycena! Ze stromu ji sundal náš dlouholetý zaměstnanec pan Masopust. Zajímalo by mě, kdy se vydala na výlet, ale včerejší teplé odpoledne a bezmála subtropický dnešek jí ho zjevně umožnily."
Následně Miroslav Bobek ještě dodal: "Ptáte se, co se s odchycenou mambou stane. To je samozřejmě věcí příslušných orgánů a nemohu odpovědět. Ale teď jsme si to s kolegy v rychlosti probrali, a pokud by byla nabídnuta Zoo Praha, určitě se o ni postaráme," dodal.
Spekuluje se ale také o tom, že právě kvůli neznámému původu mamby zelené, může být také utracená. Jedovatý plaz z černého trhu nemá důležitý průkaz původu bez kterého o něm odobrníci neví skoro nic!
Související články
![Útok ve Villachu](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/profimedia-0964697196_16_9_0-740x416.jpg)
Syřan ubodal čtrnáctiletého chlapce, při zatčení se usmíval. Mrazivé foto bestie z Villachu
![Ilustrační foto](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/profimedia-0584702516_16_9_0-740x416.jpg)
Sportovní svět v slzách. V pouhých třiceti letech zemřela slovenská reprezentantka, hráčka vodního póla
![Teror v rakouském Villachu. Syřan pobodal několik lidí, zabil dítě](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/profimedia-0646353493_16_9_0-740x416.jpg)
Teror v rakouském Villachu. Syřan pobodal několik lidí, zabil dítě
![Při dopravní nehodě v Opavě zemřeli tři lidé.](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/opavanehodaii-denik-galerie-800-2x_16_9_0-740x416.jpg)
Dívka, kterou u Opavy zabil nezodpovědný řidič, měla celý život před sebou. Chystala se k nástupu do práce
![V hospodě u Kojota došlo k tragédii.](https://media.extra.cz/static/img/2025/01/img-20250112-wa0064_16_9_0-740x416.jpg)