Legendární Miloslav Šimek: Nejprve mu rakovina vzala Grossmanna, pak dostihla i jeho
Miloslav Šimek se narodil ještě v dobách protektorátu v Praze. Ve škole se mu dařilo, a tak vystudoval Pedagogický institut a stal se z něj učitel dějepisu, češtiny a výtvarné výchovy.
Šimek a Grossmann
Šimek byl odmala umělecky založený, během základní vojenské služby dokonce založil divadelní soubor Vojenské jeviště, a tak nebylo divu, že se svou divadelní aktivitou pokračoval i dále. Na začátku šedesátých let založil kabaret Mlok a v roce 1962 i kabaret Karkulka, ovšem nejvíce se proslavil s Jiřím Grossmannem, se kterým se potkal na vysoké škole.
Grossmann se Šimkem společně založili Divadelní klub Olympik, kde spolu působili až do roku 1967. Pod jejich rukama vznikla i velmi osobitá varianta text-appealového divadla. V divadle Semafor společně uváděli několik představení a napsali i knihu s názvem Povídky, aneb nechci slevu zadarmo.
Jiří Grossmann však ve svých třiceti letech podlehl rakovině lymfatických uzlin. A tak Šimek hledal nového kolegu, se kterým by mohl bavit společnost. Objevil se tak po boku Petra Nárožného, Luďka Soboty či Jiřího Krampola. To mělo za následek, že Šimek přesedlal i na estrádní humor, což se ale nelíbilo Jiřímu Suchému, který ho vyhodil ze Semaforu.
To ale Šimka nijak nepotopilo, naopak ho to motivovalo k tomu, aby založil Divadlo Jiřího Grossmanna, kde působil až do samého konce.
Šimek a Bubílková
Jako poslední se po jeho profesionálním boku objevovala Zuzana Bubílková, se kterou uváděl pořady S politiky netančím a Politické harašení aneb S politiky stále netančíme, v nichž se věnovali politické satiře a přilákali k televizním obrazovkám velké množství spokojených diváků.
Své soukromí si Miloslav Šimek střežil, byl však jednou ženatý a se svou ženou Magdalénou Šimkovou měl tři dcery. Staral se také o své zdraví, nepil, nekouřil, snažil se zdravě jíst a také rád hrával tenis. I přesto jej ale, stejně jako jeho blízkého přítele Grossmanna, dostala rakovina. Šimek v roce 2004 podlehl akutní leukémii, kterou do poslední chvíle před veřejností tajil. Na druhý břeh odešel ve svých třiašedesáti letech.