Nejoblíbenější české podnikatelské činnosti. V čem se vyplácí Čechům podnikat?
Založení s. r. o. může trvat i měsíc
Zatímco založení živnosti je otázkou jedné či dvou návštěv úřadu, založení společnosti a opravdové podnikání se zaměstnanci s sebou nese administrativní zátěž. A to nejen při zakládání s. r. o., ale i při samotném průběhu. Jak založit s. r. o. Nejdříve musíte mít sepsanou společenskou smlouvu, vložit základní kapitál a pak už váš čeká formulářové kolečko na úřadech a při zápisu firmy do obchodního rejstříku. Takovému martýriu se však můžete vyhnout – existují ready-made společnosti, které si můžete koupit už „hotové“ a rovnou začít podnikat.
Jaké jsou nejoblíbenější české podnikatelské sféry?
Češi se podnikání nebojí. Loni jich podnikalo 2,5 milionu. V jakých oborech si podnikatelé nejčastěji vydělávají?
Marketing
Online marketing zahrnuje širokou škálu činností, které pomáhají jiným firmám se zviditelněním nebo s růstem obratu. Do tohoto odvětví patří SEO, PPC reklamy, správa sociálních sítí nebo copywriting pro weby. Díky správné online marketingové komunikaci se tak neustále rozrůstá počet podnikatelů, kterým se daří.
Vzdělávání a edukace
Podnikat můžete i bez zaměstnanců – máte-li dostatek zkušeností, vrhněte se na coaching či online školení. Odborníci na cokoli jsou neustále žádaní a vy si tak vlastními zkušenostmi můžete dopomoci k zajímavé profesi.
Stavebnictví a řemesla
Nedostatek řemeslníků neustále zvyšuje poptávku po kvalitních firmách schopných dodat objednávku na klíč a v termínu. Máte šikovné ruce a umíte vyměnit rozvody vody, elektřiny nebo nahodit zeď? Pracujte pro ostatní anebo takové šikovné řemeslníky spojte pod jednu společnost.
Nebojte se nového začátku
Pokud přemýšlíte o podnikání, ale bojíte se nedostatku zkušeností, můžete si vše zkusit nanečisto. Zkuste brát zakázky jako vedlejší příjem a časem uvidíte, jestli vám podnikání vyhovuje. Vždy je však lepší novou profesi alespoň zkusit, než si naříkat jako zaměstnanec a bát se kroku do neznáma.