Němečtí William a Kate se vzali: Nevěsta při manželském slibu omdlela. Novopečená princezna má dvojí občanství
Bavorský princ Ludwig si v sobotu na honosné královské svatbě vzal svou snoubenku Sophii-Alexandru Evekink. Sňatek, který se během víkendu odehrál v německém Mnichově, mnozí přirovnávají ke svatbě britského královského páru Williama a Kate v roce 2011, jak uvedl deník The Sun.
Čtyřicetiletý Ludwig Bavorský je nejstarším synem prince Luitpolda a pravnukem posledního bavorského krále Ludvíka III. Jeho vyvolenou se stala studentka kriminologie Sophie-Alexandra Evekink (32). K zasnoubení páru došlo loni v srpnu a obřad se odehrál v mnichovském kostele svatého Kajetána a Adelaidy.
Nevěsta je rodačkou ze Singapuru a po svých rodičích má dvojí občanství, nizozemské a kanadské. Ke zvláštní události si doktorandka kriminologie vybrala klasické bílé šaty s průhlednými rukávy, které byly údajně vyrobeny na místě a ozdobeny květinovými detaily, píše The Sun. Závoj byl navíc pokryt symboly, které odkazovaly na princeznin nizozemský a kanadský původ, napsal web stanice Deutsche Welle.
Smaragdový prsten odhalil záměry královského páru
K drobnému dramatu pak údajně došlo přímo během slavnostního slibu, kdy Sophie-Alexandra omdlela těsně poté, co řekla svému novomanželu „ano“. Deník Bild napsal, že ji Ludwig díky svým bleskovým reakcím dokázal včas zachytit.
Noviny pak označily svatbu za „největší německou královskou událost roku“ a označily pár za „německé Kate a Williama“. O tom, že se dvojice má brát, se začalo šuškat poté, co princeznu zachytili fotografové na svatbě jejích přátel s navlečeným velkým smaragdovým zásnubním prstenem.
„Budoucí snacha je velmi inteligentní a vzdělaná žena“
Princ Luitpold, otec ženicha, tehdy zásnuby veřejnosti potvrdil a Bildu řekl, že doufá, že pár „brzy založí rodinu“. „Ludwig si vybral dobře. Moje budoucí snacha je velmi inteligentní a vzdělaná žena,“ prohlásil.
Princ Ludwig je nejstarší z pěti sourozenců prince Luitpolda a princezny Beatrix. Většinu dětství strávil na zámku Kaltenberg a navštěvoval rabínsko-maurské gymnázium St. Ottilien v Eresingu. V osmnácti letech založil vlastní IT společnost a poté vystudoval práva v Göttingenu se zaměřením na lidská práva. Údajně se rovněž živě zajímá o historii, především dějiny východní Afriky.