O Stromovce ve Stromovce. Výstava o historii největšího pražského parku

Prostřednictvím reprodukcí fotografií, dobových map, kreseb a rytin představuje výstava, připravená Muzeem hl. m. Prahy k letošnímu 750. výročí založení Královské obory, vývoj parku od 16. století do dnešní doby.
Do historie Královské obory se nejvýznamněji zapsali Ferdinand II. Tyrolský a Rudolf II. Z iniciativy Rudolfa II. byly v oboře realizovány stavby Císařského mlýna, Rudolfova rybníka a Rudolfovy štoly, vodního díla, které až do současnosti přivádí do rybníků ve Stromovce vodu z Vltavy. Výstava neopomíjí ani další významné stavby: Místodržitelský letohrádek nebo Královskou dvoranu (Šlechtovu restauraci). Dnešní název parku je odvozen od části, která v minulosti sloužila jako štěpnice, německy „Baumgarten“, což by bylo možné přeložit jako Stromovka.
„Stromovka je i dnes jedním z nejoblíbenějších veřejných krajinářských parků v Praze a její roční návštěvnost převyšuje dva miliony návštěvníků. V loňském roce byla dokončena rozsáhlá obnova centrální části parku, a to včetně stavby nových vodních ploch a kompletní obnovy cest,“ doplňuje radní Plamínková.
Královská obora - Stromovka je největším parkem celopražského významu v majetku hlavního města Prahy, jeho správa je svěřena Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.
Konec lásky v Survivoru? Ivanka promluvila o vztahu se sporťákem Davidem. Tohle ji mrzí nejvíc
Související články

Inspirace na jarní období: Co stihnout předtím, než naplno propukne léto?

Dovolená v roce 2050: Slunce, pláž a plasty

Velkolepá VELO stage uvede na Majálesu největší hvězdy současného hip hopu a rapu

Vinaři představili strategický dokument: Plánují posílit soběstačnost, omezit dovoz nekvalitních vín a navýšit podíl ekologických vinic
