O víkendu hrozí opět nápor na sjezdovkách: Vyrazíte, nebo se bojíte pokut
Sjezdovky jsou kvůli vládnímu nařízení zavřené, přesto v některých dnech doslova praskají ve švech. Jen lyžaře nahradili sáňkaři a lidé, kteří si vyrazili užít sníh na svah. K vidění tak byl často obrázek, kdy je v areálu hlava na hlavě, přestože platí zákaz shromažďování, lidé musí dodržovat rozestupy a nosit roušky, což málokdo dodržoval. Internetem se proto šířily fotky zaplněných sjezdovek, jako byla například ta na Monínci.
Policie měla zasáhnout
Na sjezdovkách tak očividně docházelo k porušování vládních nařízení. Policie ale ani jednou nezasáhla, přestože měla. "Pokud je zjištěno masivní porušování protiepidemiologických opatření a hrozí riziko újmy na zdraví dalším osobám, tak samozřejmě existuje oprávnění, na jehož základě by byl vysloven zákaz vstupu na konkrétní sjezdovku," říká Ondřej Moravčík, tiskový mluvčí české policie.
Policie tak měla zasáhnout podobně, jako to udělali strážníci v Německu. Tam nedávno vyrazily stovky lidí do oblíbeného ski resortu v německém Winterbergu, kde se hromadili na sjezdovce. Odtamtud je ale vyhnali policisté, kteří navíc auty zablokovali příjezd ke sjezdovce, a tak se v areálu tvořily kolony. K podobným zásahům sáhli i v Rakousku. Jen v Česku nic.
Lidé ničí sjezdovky
Otázkou tedy zůstává, proč je v České republice policie k návštěvníkům zavřených skiareálů natolik benevoletní. Je možné, že nechce občany v těžké době šikanovat, obzvlášť když lidem chybí zímní radovánky na lyžích. To ale nic nemění na tom, že by veřejnost měla dodržovat epidemiologická opatření, obzvlášť s přihlédnutím k faktu, že Česko čelí největšímu nárůstu nakažených od začátku pandemie koronaviru
Pokud tedy lidé nařízení nedodržují, měla by zasáhnout policie, a to i přesto, že jsou sjezdovky primárně soukromým podnikatelský prostorem, jehož bezpečnost musí zajistit provozovatelé. Část z nich už taky od minulého víkendu své zjezdovky zapověděla pro jakékoliv návštěvníky. „Někteří si dělali, co chtěli. Vznikaly škody na majetku, na technickém sněhu, jde to do desetitisíců. A jediní, kdo jsou na tom tratní, jsme my, jen škody na ušlém zisku u nás jdou do statisíců,“ uvedl pro ČTK provozovatel areálu v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku Vlastimil Jílek.
Sabina z Bacheloru o bolesti: Přítel ji podváděl, přesto se ho nechtěla pustit
Související články
![Českem se šíří nová varianta covidu. Do Vánoc se nakazí celá země, varuje Prymula](https://media.extra.cz/static/img/2021/03/spoj18_16_9_0-740x416.jpg)
Českem se šíří nová varianta covidu. Do Vánoc se nakazí celá země, varuje Prymula
![Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.](https://media.extra.cz/static/img/2024/01/profimedia-0821779049_16_9_0-740x416.jpg)
Válek vyzývá k očkování: Do Česka dorazila jedna z nejnakažlivějších variant covidu, varuje
![Zakleknutí v Ostravě a Hradišti: Mohlo dojít ke zranění dětí, policie nemyslí, říká odbornice](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/7fe6b8e-301821-1116_90-740x416.png)
Zakleknutí v Ostravě a Hradišti: Mohlo dojít ke zranění dětí, policie nemyslí, říká odbornice
![Petice proti tvrdému zákroku policie: Lidé požadují omluvu strážníků a jejich propuštění](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/8bd1bf4-302622-snimek-obrazovky-2021-03-11-v-1316_90-740x416.png)
Petice proti tvrdému zákroku policie: Lidé požadují omluvu strážníků a jejich propuštění
![Bugr na Staromáku: Demonstranti si nedali říct, dělobuchy i křik, policie je rozháněla](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/e3b358a-302230-all16_90-740x416.jpg)
Bugr na Staromáku: Demonstranti si nedali říct, dělobuchy i křik, policie je rozháněla
![Jan Hamáček](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/a091f10-291609-profimedia-0564827317-1_16_9_6-740x416.jpg)
Naděje pro lyžaře pohasíná. Hamáček je proti otevření skiareálů
![Kde se dá v době koronaviru lyžovat?](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/14adfab-295871-ski-lessons-255500-1280_16_9_1-740x416.jpg)
Rebelie na Šumavě: Skiareál otevřel sjezdovku pro lyžaře navzdory vládnímu zákazu
![Zavřené sjezdovky: Vlekaři dělají pro zdraví dětí víc, než neschopná vláda, zuří lidé](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/136d9d1-179739-vystrizek_16_9_0-740x416.jpg)
Zavřené sjezdovky: Vlekaři dělají pro zdraví dětí víc, než neschopná vláda, zuří lidé
![Uzavřená sjezdovka ve skiareálu ČERNÁ HORA - PEC.](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/bd53204-295837-whatsapp-image-2020-12-28-at-13-_16_9_0-740x416.jpeg)