Obrazem: Jak vypadalo vymodlené znovuotevření obchodů s dětským oblečením a obuví
Obchody mohou ode dneška znovu prodávat dětské oděvy a obuv, povolený je i prodej papírnického zboží. Výjimka z vládních opatření se netýká jen specializovaných prodejen, čehož obchodníci využili. Plochu s dalším zbožím oddělili páskou.
Oděvní řetězec C&A otevřel dětské oddělení, sdělení vylepil na výlohy svých obchodů. Do prodejny C&A v obchodním centru Galerie Harfa dnes zašla paní Ivana, která má tříměsíční holčičku. "Neměla jsem doma tolik velikostí a malá roste opravdu rychle. Otevření obchodů pro mě byla docela spása. Nakoupila jsem raději víc velikostí, abych měla do zásoby," řekla ČTK.
Do stejné prodejny zašla také žena, která ČTK řekla, že už je babička a koupila oblečení pro vnoučata. Uzavření obchodů s dětským oblečením se podle ní zatím dalo snést, ale pokud by trvalo déle, mohl by to být problém. Chválila ceny v obchodě, které jsou podle ní zhruba poloviční. "Mají i dobrý výběr," dodala.
Společnost Baťa školila zaměstnance na dětskou obuv
Pro nákup dětské obuvi otevřela své obchody síť Deichmann, boty pro děti rodiče nakoupí také v prodejnách Baťa. "Okamžitě po otevření prodejen jsme zaznamenali značný zájem zákazníků o obuv pro děti i teenagery. Naše prodejny jsou poměrně velké, a proto nevznikají žádné problémy s ohledem na povolené množství zákazníků v prodejně," řekla marketingová manažerka společnosti Baťa Denisa Jandová. Doplnila, že na otevření se již v pondělí dobře připravili a zajistili, že je v obchodech především speciálně vyškolený personál zaměřený na dětskou obuv. Zákazníci jsou podle Jandové dobře seznámeni s novou vládní výjimkou, nevznikají žádné komplikace, doplnila.
Jak se ale přesvědčili reportéři eXtra.cz, jedna z poboček Baťa neměla vůbec vymezené prostory pro pohyb zákazníků, jako je to v jiných obchodech. Páskami ani nebyly oblepené regály s obuví pro dospělé, zákazníci se tak mohli pohybovat všude po obchodě a prohlížet si jakékoliv boty.
Supermarkety rozšířily sortiment
Znovu také otevřela obě papírnictví na náměstí v pražských Modřanech. Prodavačka v jednom z nich při uklízení vystaveného dětského míče zpravodaji ČTK řekla, že stále trochu tápe v tom, co všechno lze po znovuotevření prodejny prodávat. "Lidé chodí, zájem bych označila jako zvýšený," uvedla.
Sortiment o další zboží podle vládního rozhodnutí rozšířily také prodejny Albert. Lidé si přicházeli zatím především pro papír do tiskáren. "V odpoledních hodinách očekáváme zvýšený zájem o školní potřeby, zejména pera, tužky a další potřeby na psaní a kreslení, až dorazí rodiče školáků po práci do prodejen na nákup. Zákazníci rádi spojí nákup potravin s dokoupením těchto doplňků, aby nemuseli chodit zvlášť do dalších prodejen a zbytečně se vystavovat riziku," uvedl mluvčí obchodů Albert Jiří Mareček.
V České republice od 27. prosince platí nejvyšší stupeň rizika protiepidemického systému PES. Je zakázán maloobchodní prodej s výjimkou potravin, drogerií, lékáren, optik, galanterií nebo květinářství. Tyto obchody smějí nabízet jen nezbytné zboží.
Sabina z Bacheloru o bolesti: Přítel ji podváděl, přesto se ho nechtěla pustit
Související články
![Rodina, přátelé a kolegové se přišli naposledy rozloučit s knížetem Karlem Schwarzenbergem. Exprezident Miloš Zeman dorazil bez manželky.](https://media.extra.cz/static/img/2024/01/tma-1592_16_9_0-740x416.jpg)
eXtra.cz vyvrací fake news: Zemanova rakovina nebo očkování proti covidu. Projděte si dezinformace
![Výdejny potravin pro potřebné v centrech měst provozuje Federace potravinových bank ve spolupráci s MPSV.](https://media.extra.cz/static/img/2023/11/tesco-sbirka-4_16_9_0-740x416.jpg)
V Česku přibývá rodin, které potřebují pomoc. Narůst je enormní, říká předseda potravinové banky a doufá v úspěšnou sbírku
![Roman Prymula.](https://media.extra.cz/static/img/2023/11/frh01221_16_9_0-740x416.jpg)
Prymula o očkování proti covidu: Moc nepomáhá a může být dokonce nebezpečné
![Roman Šmucler: Štvanice na mě kvůli covidu mi zabila tátu. A kde jsou dnes Flegrové, ptá se](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/616d951-280389-profimedia-0268613367_16_9_0-740x416.jpg)
Roman Šmucler: Štvanice na mě kvůli covidu mi zabila tátu. A kde jsou dnes Flegrové, ptá se
![Vladimír Krčméry byl uznávanou kapacitou v oboru epidemiologie.](https://media.extra.cz/static/img/2021/03/profimedia-0442042676_16_9_0-740x416.jpg)
Zemřel epidemiolog Vladimír Krčméry (†62): Denně mu chodily desítky nenávistných zpráv
![Čína prožívá covidové peklo: Přeplněné nemocnice a mrtvá těla na chodbách](https://media.extra.cz/static/img/2021/03/profimedia-0685075664_16_9_0-740x416.jpg)
Čína prožívá covidové peklo: Přeplněné nemocnice a mrtvá těla na chodbách
![Do Česka dorazily vakcíny na nové varianty covidu. Plánují se další kampaně k očkování](https://media.extra.cz/static/img/2021/03/profimedia-0585292962_16_9_0-740x416.jpg)
Do Česka dorazily vakcíny na nové varianty covidu. Plánují se další kampaně k očkování
![Dovolená v ohrožení? Evropou se šíří extrémně nakažlivá varianta covidu](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/cbb3d9d-260491-profimedia-0507602375_16_9_1-740x416.jpg)
Dovolená v ohrožení? Evropou se šíří extrémně nakažlivá varianta covidu
![(ilustrační foto)](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/480a1e3-294440-profimedia-0574000534_16_9_3-740x416.jpg)
Laboratoře odhalily opět přes 10 tisíc nakažených. Podíl pozitivně testovaných se blíží 50 procentům
![Hospodští táhnou do boje: Vzpoura v Praze, Teplicích, Ostravě i dalších městech, zavírat se nebude!](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/2ba404c-293649-bbb_16_9_0-740x416.png)