Obyčejné kvasnice jako bojovník za vaši krásu? Tohle je 5 věcí, které jste o droždí nevěděli!
Pokud vás trápí akné, špatné zažívání, nespavost nebo třeba vypadávání vlasů, skočte do nejbližší sámošky pro obyčejné kvasnice a sledujte ten rozdíl!
Tohle je 5 věcí, které jste o nich nejspíš nevěděli.
1. Droždí je jedním z nejbohatších organických pramenů přirozených vitamínů. Potravinářské droždí není nic jiného než jedna z nejstarších forem života na této planetě. Tvoří ho živé slisované kvasinky Saccharomyces cerevisiae, což jsou vlastně miniaturní jednobuněčné houby ve tvaru vajíčka.
2. Droždí je především bohatým zdrojem vitaminů skupiny B. Thiamin neboli vitamin B1 je nepostradatelný především pro srdeční a nervovou činnost. Riboflavin, známý jako vitamin B2, spolu s niacinem, vitaminem B3, je elixírem pro naši pokožku, nervy a správné trávení.
3. Všechny druhy vitaminu B se mimo jiné podílejí na uvolňování energie ze sacharidů a tím příznivě ovlivňují lidský organismus. Takže pokud vás trápí nespavost či únava, droždí vám může pomoci. Niacin a vitamin B12 totiž společně produkují serotonin, který má vliv na klidný spánek.
4. Pokud vás trápí pupínky a mastná pleť, vyzkoušejte jednoduchou drožďovou masku. Droždí rozdrobte do mléka či vody a míchejte, dokud nevznikne hmota, která půjde nanášet na obličej. Poté naneste na obličej a nechte působit asi 10 minut, dokud nezaschne. Opláchněte a sledujte! Droždí by vám pleť mělo krásně pročistit, odmastit, vytáhnout maz i z hlubokých pórů, pomoci proti akné a současně zmírnit zánět.
5. Pokud chcete, aby droždí mělo požadované účinky, je třeba jej konzumovat pouze v kombinaci buď s teplou vodou, nebo s mlékem. Jeho konzumace je vhodná zejména ráno, nebo naopak večer před spaním. Droždí neobsahuje lepek, a proto je vhodné i pro lidi s bezlepkovou dietou. Nemělo by se však dostat do kontaktu se solí, která kvasinky zabíjí.