Otevírají se papírnictví a dětská obuv: Co když má syn velkou nohu? Má smůlu?
Rozšíření sortimentu o papírenské zboží a oděvy a obuv pro děti vítá Svaz obchodu a cestovního ruchu. Podle jeho prezidenta Tomáše Prouzy patří u zákazníků mezi nejvíce dotazované sektory. Zboží je podle něj obvykle součástí jiného nákupu, neměla by se tak výrazně zvýšit mobilita lidí, řekl dnes ČTK. Dětské oblečení, spodní prádlo nebo papírenský sortiment do prodeje už před časem vrátily některé potravinářské řetězce.
Otevření obchodů s oblečením a obuví rodiče vítají. "Konečně aspoň můžu dětem koupit hucule do sněhu. Kvůli těm pitomým nařízením si ho zatím ani pořádně neužily," zlobí se jedna z maminek na sociálních sítích.
Oděvní řetězce s dětským sortimentem reagují vlažně, námi kontaktované velké firmy se prozatím nechystají k prodeji třeba dětského oblečení nebo spodního prádla. Společnost H&M dle své zákaznické linky čeká na vyjádření ze švédské centrály a firma Marks & Spencer v současnosti otevírat nebude vůbec. Svůj byznys řeší na internetu.
Češi si z otevření obchodů utahují
Někteří rodiče ale mají obavy o to, co je posuzováno jako oblečení pro děti. "A do jaké velikosti se počítá dětská obuv? Dvanáctiletý letý kluk je taky dítě, bohužel s nohou velikosti 42. Takže budeme rozdělovat na děti a děti," poukazuje komentující na Facebooku a rozhodně není sama. "Jak obchody s dětským oblečením? Co když je dítě 175 cm vysoké a v dětském oddělení asi těžko něco seženete. To má asi chodit nahaté? Který chytrák vymýšlí taková rozhodnutí?" podivují se lidé.