Ondřej Brzobohatý alias Tiffany Richbitch přiznal svou libůstku. Tohle se skrývá za pojmem Drag Queen
Hudební skladatel Ondřej Brzobohatý šel doslova s kůží na trh ve velice intimním rozhovoru pro Blesk.cz, kde potvrdil, že se rád převléká do ženských šatů, je velkým fanouškem Drag Queen a dokonce má i své alter ego. Odkud se vlastně vzal pojem Drag Queen a co přesně znamená?
Inspirace v Audrey Hepburn
Známý muzikant Ondřej Brzobohatý byl až obdivuhodně dlouho zticha a se vztyčenou hlavou čelil útokům své zhrzené exmanželky Taťány Kuchařové. Tentokrát ale modelka, která kdysi dávno vyhrála korunku na světové soutěži krásy, zašla příliš daleko. Svého exmanžela totiž nařkla, že se s oblibou obléká do dámských šatů a v nich po ní požaduje sex.
Hudebník proto poskytl vyjádření v podobě rozhovoru pro Blesk.cz, kde svou libůstku nepopřel, ale naopak se k ní hrdě přihlásil. Dokonce odtajnil i svůj pseudonym Tiffany Richbitch, který se skládá z názvu jeho oblíbeného filmu s herečkou Audrey Hepburn Snídně u Tiffanyho a vtipné anglické adaptace jeho příjmení Brzobohatý.
Je s podivem, že Taťána, která byla tváří boje za genderovou rovnost, hnala svého tehdy ještě manžela za sexuologem. "Taťána hlavně přála, abych se na těch terapiích dozvěděl, že jsem nemocný a musím se začít léčit," prozradil v rozhovoru Brzobohatý, který je podle svých slov heterosexuál, jenž má pouze rád Roleplay (když si partneři v sexu hrají na různorodé role, mnohdy dokreslované kostýmy, pozn.red.) a je fanouškem Drag Queen.
Drag Queen
Termínem Drag Queen se podle webu onlymen.cz označuje umělecká forma, kdy si muž vytvoří dámské alter ego, se kterým vystupuje. Typickými rysy Drag Queen jsou obrovské paruky, dlouhé řasy a nehty, spousta make-upu a výrazné šaty. Jedním ze současných nejslavnějších představitelů je RuPaul Andre Charles, který uspořádal a moderoval několik reality show tohoto zaměření.
Historie Drag Queen sahá až do dob Shakespeara. Ženy tehdy nemohly hrát divadlo, a proto bylo na mužích, aby se převlékli, nalíčili a ztvárnili ženské role. Z této doby má údajně pocházet i pojem „drag“, což může v angličtině znamenat „táhnout“. Muži tak měli vyjadřovat pocit, že je těžké dámské šaty táhnou k zemi.
V průběhu 20. století vznikl druh zábavy zvaný travesti show, kde pánové převlečení za dámy vystupovali sólově. Šlo o představení založené na zpěvu, tanci a zábavě.