Otřesný případ týrání z Rotavy! Dítě (3) nalezli plačící ve výkalech a hromadě zkaženého jídla

Na Sokolovsku obdrželi policisté a hasiči oznámení o týrání teprve tříletého chlapečka. Sousedé měli delší dobu podezření, že matka malého dítěte odchází z bytu a zamyká ho tam o samotě, a tak případ nahlásili.
Často také slyšeli chlapečka brečet. Hasiči společně s policií a sociální pracovnicí museli násilně vniknout do bytu a podezření se následně potvrdilo. Kromě chlapečka nalezli v zamčeném pokoji i přivázaného psa.
„Dítě bylo zavřené v jednom z pokojů. Dveře byly utěsněné, patrně aby nebyl ven slyšet pláč. Dítě tam žilo ve vlastních výkalech, v horké místnosti bez dostatku vzduchu. Kolem něj bylo zkažené jídlo, které mu tam jeho matka nosila,“ řekl Sokolovskému deníku člověk obeznámený s případem, který si nepřál zveřejnit své jméno.
Případ momentálně vyšetřuje policie. „Zahájili jsme trestní řízení pro podezření z přečinů opuštění dítěte nebo svěřené osoby a z týrání svěřené osoby. V případě prokázání viny hrozí ženě i muži až 5 let vězení,“ uvedla mluvčí sokolovské policie Soňa Hergezelová.
Související články

Otřesné týrání chlapce na Plzeňsku: Macecha ho krutě mučila, vyvázla s podmínkou

Týrané batole na jihu Čech ubili k smrti. Zatímco umíralo, matka s partnerem si domlouvali alibi

Hrůzná vražda na Slovensku. Policista zastřelil měsíční miminko, pak obrátil zbraň proti sobě

Dvanáctiletý Vojta se nevrátil ze školy a neozval se rodičům. Policii se ho podařilo vypátrat
