Pamatujete si na Metráčka? Podívejte se, jak Jíťa vypadá dnes!
Žákyně deváté třídy Jitka Pažoutová trpí svou nadváhou a neobratností. Největším utrpením pro ni jsou hodiny tělocviku, vedené sympatickým tělocvikářem Bohouškem. Jedinou výjimkou je vybíjená, kde sice není příliš úspěšná v chytání míče, zato její střely jsou nechytatelné dělovky. Nikdo netuší, že trénuje doma, kde se trefuje míčem do zdi, na níž je Bohouškovo jméno.
Postava Jituš byla pro herečku Markétu Světlíkovou zásadní a dá se říct i největší. S touto rolí je herečka spojována i po desítkách let od natáčení. Od dětství ale hrála také v kolínském divadle, kde pracovali i její rodiče.
Markéta dnes rozhovory poskytuje jen zřídka, a když se rozhodne vyjádřit kladně, vzpomíná jak na natáčení, tak i vřelý přístup režiséra Pinkavy. Později Markéta vystudovala Pražskou konzervatoř a svůj život zasvětila amatérskému divadlu.
Od roku 2003 byla režisérkou ochotnického souboru DOVEDA. Momentálně jí je 62 let a vůbec se nezměnila. Při pohledu na ni se vám okamžitě vybaví postava Jitky Pažoutové z legendárního filmu. Ten si můžete připomenout v neděli odpoledne na Nově.
Romana ze Survivoru zdrtila krutá zrada kamarádů. Prozradil, komu nemůže odpustit a jaké si nese následky
Související články

Vítězové Love Islandu prozradili detaily svatby. Denise komplikuje plány pověrčivost

Hvězda StarDance už není sama: Martina Ptáčková se pochlubila novým fešákem

Král Karel III. náhle skončil v rukou lékařů: Léčba rakoviny si bere svou daň

Největší potupa Zdeňka Svěráka: Pro Smoljaka nebyl dost dobrý, na place filmu Rozpuštěný a vypuštěný se rozhádali
