Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Zrádci (reality hra) Bachelor Česko 2024

Pašeračku Terezu čeká v pákistánském vězení peklo: Choroby a strach ze znásilnění

+ Dalších 50 fotografií
Tereza Hlůšková byla v Pákistánu odsouzena za pašování heroinu. Dostala 8 let a 8 měsíců. Dívka si pravděpodobně nyní uvědomuje, že si kompletně zničila svůj život. Žádné dobré vyhlídky ji rozhodně nečekají. V asijské zemi jsou totiž podmínky ve vězení velmi nehezké.

Plavovlasá Tereza H. měla celý svůj život před sebou. Krásná dívka navštěvovala církevní školu, ale v osmnácti letech utekla, aby zkusila dobrodružství na vlastní pěst. Práce u pásu v Uherském Hradišti ji nenaplňovala, a tak utekla do zahraničí.

Tam si měla pravděpodobně přivydělávat jako prostitutka a poprvé se zaplést do obchodu s drogami Půvabnou mladou dívku mohly lákat vysoké sumy, které by za prodej drog získala.

"Kamarád s ní chodil na základku a prý šlapala a dost jí to vynášelo. Takže myslím, že ty inzeráty byly na šlapání v cizině,“ píše se na internetovém fóru, kde lidé o případu Terezy diskutují.

Ze začátku se dokonce spekulovalo o tom, zda Tereza za pašování heroinu nedostane doživotí. Nakonec jde sedět na 8 let a 8 měsíců Ve vězení ji čeká tuhý režim.

Strach ze sexuálního násilí

Odsouzené ženy v Láhauru musí vstát v 5 hodin ráno. "Po budíčku bachaři otvírají jednotlivá oddělení. Snídani, která sestává z čaje a pákistánského chleba "roti", dostane Tereza o půl hodiny později. Po jídle mají vězenkyně volno a mohou se pohybovat mezi baráky a hovořit s ostatními. Většinou se v tomto čase myjí nebo perou oblečení. Pokud jim dozorci neuloží nějaké úkoly jako je úklid cel, společných místností a toalet," píše web Blesk.cz.

Tereza je navíc poměrně pohledná blondýna, takže je možné, že bude mít sympatie bachařů. Důležité je, aby se tyto sympatie dařilo držet na uzdě a nikdo se na Tereze nedopustil sexuálního násilí.

Problémem pro Evropana je také klima a choroby. Komplikace mohou nastat i co se týče zdravotní péče, která je velmi omezená.

Tereza musí hlavně hodně jíst. Nesmí rezignovat. Pořád musí věřit, že jednoho dne ji trest vyprší a ona se zase shledá s rodinou. "Oběd se v kriminále Kot Lakhpat podává v 11 hodin. Většinou jde o hovězí, čočku nebo zeleninu opět s chlebem "roti". Kvalita jídla není zřejmě příliš valná a propuštěné vězeňkyně si často stěžovaly na to, že bývá nedovařené," píše web Blesk.cz.

Podle odborníků se situace v asijských věznicích pomalu zlepšuje. Tereza má výhodu v tom, že její případ byl hodně medializován. Tamější vězeňský systém na ni bude dávat pozor. Pákistánci nechtějí, aby se ostře sledované ženě v kriminále cokoliv stalo.

Do celé kauzy také vstoupí Česká republika. Ministerstvo zahraničí bude žádat, aby si Tereza Hlůšková část trestu mohla odpykat v Česku. Mezi ČR a Pákistánem ale zatím není podepsána dohoda o vydávání vězňů. Bude tedy velmi složité cokoliv vyjednat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy