Trendy
válka na Ukrajině Bachelor Česko 2024 Survivor 2025 výbuch v Mostě

Pavel Nedvěd má důvod k radosti. Soud ho v kauze falšování účetnictví omilostnil

Bývalý viceprezident Juventusu Turín.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Kauza

Pavel Nedvěd (50) je omilostněn. Za falšování účetnictví, během jeho působení ve vedení klubu Juventus, mu hrozilo až osm let vězení. Kromě toho Nejvyšší sportovní soud při Italském olympijském výboru vrátil fotbalovému klubu body, což zapříčinilo, že se v Serii A Juventus katapultoval na třetí místo a může tak bojovat o účast v Lize mistrů, jak píše iSport. Radost je ale dočasná, o tom, jak to celé dopadne, rozhodne až svazový soud.

Celá správní rada italského fotbalového klubu Juventus Turín v listopadu minulého roku náhle rezignovala. Odchod se týkal i prezidenta klubu, Andrey Agnelliho, a viceprezidenta a bývalého hráče Juventusu Pavla Nedvěda. Důvodem rezignace bylo podle informací webu Gazzetta dello Sport podezření z falšování účetnictví. Podle všeho ale za tím mohly stát i spory rodiny Agnelliů, která klub vlastní, a kde mohly čistky iniciovat někteří rodinní členové.

Všechno je nyní ale zase jinak. Pavel Nedvěd je Nejvyšším sportovním soudem omilostněn a Juventus získal zpět svých odebraných patnáct bodů. To zapříčinilo, že se klub rázem posunul v tabulce Serie A na třetí místo a může tak bojovat o účast na Lize mistrů, jak napsal web iSport.

Nedvěd je znovu ve hře

Jak se ale ukázalo, vše není vyřešeno. Toto rozhodnutí bude muset potvrdit odvolací soud italského svazu, přičemž k přezkoumání dojde v květnu nebo červnu tohoto roku. Nedvědovi tak tribunál sice zrušil osmiměsíční zákaz působení ve fotbale, verdikt však není konečný.

Ačkoliv byl totiž Nedvěd Nejvyšším sportovním soudem omilostněn, zákazy nebyly zrušeny bývalému předsedovi Andreovi Agnellimu, výkonnému řediteli Mauriziovi Arrivabenemu, kteří mají zákaz na dva roky, a sportovnímu řediteli Fabiu Paraticimu, který má zákaz na dva a půl let.

Nejasnosti v klubovém účetnictví

Vedení Juventusu bylo před rezignací pod tlakem, a to kvůli nejasnostem v klubovém účetnictví. Za sezonu 2021/2022 vykázali rekordní ztrátu přes 254 milionů eur (což je více než 6 miliard korun, pozn. red.). Představitelé turínského celku jsou podezřelí, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů brali protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky.

GLOSA: Tvůrci Survivoru ničí celou hru. Začíná to být komické

Související články

Další články

Nejnovější kauzy