Pod svícnem je největší tma? Náměstkyně ministra Blatného šla na přednostní očkování
Náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová nebyla jediná, kdo se nechal přednostně očkovat proti covidu-19. A její šéf Jan Blatný z toho vážně radost nemá. „Ano, vím o tom,“ potvrdil pro Seznam Zprávy, které znaly tuto informaci ze dvou zdrojů. O přednostním očkování Šteflové se dozvěděl právě kvůli skandálu, který se točí kolem Státního zdravotního ústavu
„Já jsem se jí ptal a ona to nepopírá. Je to špatně,“ dodal pro Seznam Zprávy. Plánuje to řešit hned na začátku příštího týdne, promluví si znovu přímo se Šteflovou. Ta je náměstkyní už od doby Adama Vojtěcha. Pro stejný web přiznala, že se nechala naočkovat i s manželem.
Nechala se očkovat kvůli rizikovým kontaktům
„Vzhledem ke svým častým rizikovým pracovním kontaktům jsem i s manželem využila možnosti nechat se naočkovat zbytkovou vakcínou,“ přiznala. O rezignaci se zatím asi nejedná, vše však bude probírat detailněji se svým šéfem. „S dalším postupem proto vyčkám po setkání s panem ministrem,“ uvedla Šteflová.
Náměstkyně je navíc v současné době v karanténě. K přednostnímu očkování muselo dojít minulý týden asi ve čtvrtek či v pátek, neboť se jim v minulých dnech dostalo výsledků, které potvrdily nákazu koronavirem Výsledek testu znala zřejmě krátce po očkování, tedy nejspíš v pátek.
Romana ze Survivoru zdrtila krutá zrada kamarádů. Prozradil, komu nemůže odpustit a jaké si nese následky
Související články

Ministr Jan Blatný si nezaslouží kritizovat, nedal by to nikdo, míní odborník Cikrt

Blatný se zamyslel: Příští týden bude v nemocnicích peklo a promluvil o rezignaci

Česká vakcína: Vláda chce pokračovat ve vývoji. Je to naivní a nekompetentní, říkají kritici

Zmírnění opatření proti covidu se příští týden čekat nedá, prohlásil ministr Blatný
