Praha 2 jako první naočkovala 140 seniorů. V týdnu by se měli dočkat i další
„Prvních 140 dvojkových seniorů dnes naočkováno!“ oznámila v sobotu 16. ledna místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija na sociálních sítích. Členka ODS byla ráda, že vše proběhlo bez problémů a bez čekání. O tom se ostatně sama ujistila, když v sobotu navštívila očkovací centrun Vinohradské fakultní nemocnice.
„Mám obrovskou radost, že naše speciální linka 800 600 604 , kterou jsme na Praze 2 začátkem týdne spustili pro pomoc seniorům 80+ při očkování, tak skvěle funguje,“ pochvalovala si Udženija a zároveň poděkovala Centru sociálních služeb Praha 2 a především ředitelce Martině Polanské, že „bleskurychle zorganizovala odvoz těch seniorů, kteří se na očkování nemohli dostavit po svém“.
Česko zaostává
Udženija zároveň uvedla, že městská část chce mít naočkované seniory nad 80 let co nejdřív. „Příští týden pokračujeme a věřím, že tímhle tempem se nám podaří brzy naočkovat většinu našich seniorů 80+, kteří o to budou mít zájem,“ napsala politička na Facebooku.
Česká republika přesto výrazně zaostává za většinou zemí Evropy, za což schytává vláda vlnu kritiky. Podle premiéra Andreje Babiše (66) je to ale tím, že firma Pfizer, od které má dorazit nejvíce vakcín, upravuje výrobu. Tudíž na čas omezila dodávky do Česka.
Václav Šanda ze Survivoru po zradě Michaela: Nechci ho v životě vidět, říká tvrdě
Související články

Českem se šíří nová varianta covidu. Do Vánoc se nakazí celá země, varuje Prymula

Válek vyzývá k očkování: Do Česka dorazila jedna z nejnakažlivějších variant covidu, varuje

Očkování proti covidu dětí nad 5 let: Vojtěch prozradil přesný termín

Přibylo 9066 nakažených, je to třetí nejvyšší víkendový nárůst: Polsko čeká na první české pacienty

Barunka (13) kvůli covidu bojovala o život: Nemocnice v Česku léčí desítky dalších dětí

Mladí praktici nabízejí zadarmo rozvoz vakcín. Premiér Babiš je proti

Index PES klesl na 68: Česko se již 13 dní drží ve čtvrtém stupni, ač dál platí pátý

Přibylo 7435 nově nakažených koronavirem: Počet zemřelých s nemocí covid-19 přesáhl v Česku 15 tisíc
