Kam se jít zchladit: Přehled koupališť kde je nejdražší vstupné a kde nejlepší občerstvení
Horké počasí a nepřetržitě svítící slunko. Přesně takhle vypadají současné dny v Česku. Lidé žijící na venkově mají tu výhodu, že mohou mít na zahradě bazén a nebo se v takto tropických dnech vydávají k rybníkům. V Praze je to ale horší. Hlavní město nenabízí tolik možností jako okolí menších měst. Pokud se chce člověk jít v Praze vykoupat, musí počítat s někdy až drahým vstupným a spoustou lidí okolo.
Redakce eXtra.cz za vás prošla téměř všechna pražská koupaliště, kde jsme prověřovali ceníky vstupného a mnoho dalšího, jako je například parkování, občerstvení anebo stav toalet. Kde vám stačí pár drobných a kde si naopak připlatíte? Ceníky drinků a občerstvení naleznete ve fotogalerii.
Stírka
Koupaliště Stírka se nachází v klidnější zastavěné části Kobylis. Rozlohou je sice menší, zato se tam můžete skvěle občerstvit. Stírka nabízí širokou škálu možností jídla i nápojů. Co se týká občerstvení, Stírka rozhodně obsazuje horní příčky. Krom toho je tam také velmi milá obsluha. Čistota toalet je také naprosto v pořádku. Pokud se na Stírku vydáte autem, počítejte s hodinovou sazbou 20 korun. Na Stírce mají navíc vyhrazenou zónu přímo pro kuřáky, takže vás odnikud nebude obtěžovat kouř.
Vstupné
Celodenní vstupné pro dospělé je 150 Kč. Děti do 160 cm a ZTP platí 100 Kč. Studenty vyjde celodenní vstupné na 130 korun. Senioři od 65 let si za vstup na Stírku zaplatí 110 Kč.
Žluté lázně
Žluté lázně je přírodní sportovně relaxační areál v Praze Podolí na pravém břehu Vltavy. V areálu se nachází travnatá i písečná pláž, sportcentrum, hřiště na plážový volejbal, bistro, bary, dětský koutek s brouzdalištěm a tančírna. Ve Žlutých lázních můžete provozovat mnoho sportovních aktivit, jako je třeba ping pong. Jediné, co lze Žlutým lázním vytknout, je koupání ve Vltavě. To bychom vám úplně nedoporučovali. Čeho jsme si také povšimli, je fakt, že se ve Žlutých lázních schází spousty nudistů. Parkování před areálem vás vyjde na 10 korun za hodinu.
Vstupné
Pro dospělé je vstup do Žlutých lázní za pouhých 50 Kč. Děti do 100 cm pak mají vstup zdarma. Žluté lázně vás tedy, co se týče vstupného, vyjdou nejlevněji.
Podolí
Podolí je velmi profláklé koupaliště. Pokud tam máte v plánu vyrazit, rozhodně počítejte s množstvím návštěvníků. Na druhou stranu je tam spousta místa. Podolí disponuje velkými tribunami, kde je dost místa na opalování pro všechny. Při vstupu do areálu dostanete náramek s čipem. Parkovaní před Podolím vás vyjde na 10 korun za hodinu. Než vejdete dovnitř, můžete se zchladit točenou zmrzlinou za 27 Kč. Uvnitř si pak můžete dát výtečnou kuličkovou zmrzlinu. Cena je trochu vyšší, zato je zmrzka ale velmi lahodná. Nejlevnější kuličková zmrzlina stojí 70 Kč. Pak se můžete občerstvit třeba kebabem.
Pokud si zapomenete plavky, nezoufejte. V Podolí je možnost koupit si je přímo na místě. Ceny plavek se pohybují od 500 až do 2000 korun.
V Podolí toho můžete dělat opravdu hodně. Jsou tam skokanské můstky, velký plavecký bazén, dětský bazén pro vaše malé ratolesti, ale třeba i tobogán. Jedinou nevýhodou jsou sprchy, kde se line nepříjemný zápach toalet.
Vstupné
Ani vstupné v Podolí není úplně nejlevnější. Pokud si dospělí zakoupí vstupenku mezi 8. až 15. hodinou, zaplatí 190 korun. Od 15 do 18 hodin se pak platí 140 korun. V Podolí je ale možnost koupit si vstupenku třeba jen na hodinu, což třeba na Slavii možné není. Hodinová vstupenka vás vyjde na 110 Kč. Pokud nechcete platit celodenní vstupné, ale třeba jen hodinové, musíte jít hlavním vchodem.
Pražačka
Pražačka je koupaliště na Žižkově. Rozlohou je menší než většina jiných koupališť. Velkou výhodou je ovšem dřevěná teráska, ze které se naskytá nádherný výhled na Prahu. Tím se může pyšnit jako jediné koupaliště v Praze.
Ačkoli je Pražačka rozlohově menší, i tak si tam můžete užít spousty zábavy. Návštěvníci se mohou těšit ze super vodních atrakcí. Při vstupu dostanete náramek s čipem na skříňku.
Vstupné
Celodenní vstupné na Pražačku vás vyjde na 160 korun. Je zde ale možnost zakoupit si vstupné třeba jen na hodinu nebo na hodinu a půl. Děti, studenti, senioři a ZTP mají celodenní vstup za 120 korun.
Slavia
Plavecký stadion SK Slavia ve Vršovicích nás mile překvapil. Sice vás vstup bude stát trochu víc, nicméně uvnitř to stojí za to. Prvním, co nás zaujalo, byla opravdu lahodná zmrzlina. Slavia je dost prostorná, takže vám nehrozí, že se na vás bude někdo mačkat. Navíc je tam tobogán, takže si můžete užít spousty legrace. Pokud si budete chtít dát věci do skříňky, připravte si zálohu 200 Kč.
Vstupné
Za vstupné na koupaliště Slavia si lehce připlatíte. Dospělí musí zaplatit podle ceníku u vstupu 180 korun. Pozor, na internetových stránkách se uvádí 160 korun, tento ceník ale u vstupu neplatí. Děti do 15 let a ZTP platí 110 korun. Senioři a studenti si pak za vstup zaplatí 120 Kč.
Džbán
Džbán patří také k těm známějším koupalištím. Je to přírodní koupaliště na okraji Prahy 6 ve Vokovicích. Výhodou je velmi nízké vstupné a také obří parkoviště před areálem, které je zdarma. Navíc je Džbán ohromný, takže vám také nehrozí, že se budete mačkat. Velkým bonusem jsou pak lehátka k zapůjčení zdarma. Téměř všude jinde se totiž platí.
Jako jediné z koupališť nabízí Džbán možnost zapůjčení paddleboardu (200 Kč hodina) a také si tam můžete vyzkoušet wakeboarding (430 Kč za 20 minut plus pronájem příslušenství).
Na Džbánu je dlouho mělká voda, což je ideální pro děti. Můžete si tam dát skvělé míchané drinky anebo výtečnou quesadillu.
Na druhé straně Džbánu se nachází neplacená část. Ta ale náleží spíše nudistům.
Vstupné
Koupaliště Džbán je nejlevnější z celé Prahy. Celodenní vstupné vás vyjde na pouhých 90 korun. Děti a studenti platí pouze 50 Kč. A pokud to budete chtít mít úplně zadarmo, můžete se vydat na neplacenou část vodní nádrže Džbán.
Petynka
Petynka je venkovní koupaliště na Břevnově. Bazén není až tak velký, nicméně místa na opalování je tam dost. Skvělá je třeba terasa, kde je živý trávník. Navíc je na Petynce i super tobogán, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Velkou výhodou je parkování zdarma.
Pokud ovšem vyrazíte na Petynku, rozhodně počítejte s velkým množstvím návštěvníků. Obzvlášť tam chodí hodně rodinek s dětmi, které umí být někdy dost hlučné.
Vstupné
Vstupné na Petynce vás před 16. hodinou vyjde na 160 korun. Po 16. hodině pak stojí vstup 140 korun. Je možné si zakoupit také třeba jen hodinové vstupné za 60 korun. Pokud nebudete chtít celodenní vstupné, opět musíte jít hlavním vchodem. Děti do tří let mají vstup zdarma. Děti do 15 let, senioři a studenti platí před 16. hodinou 100 a posléze 80 korun.